UEFA potrestala Slovan za výtržnosti fanúšikov a Weissa za červenú! Belasí musia kontaktovať Sturm

Vladimír Weiss (vľavo) a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml.Vladimír Weiss (vľavo) a generálny riaditeľ ŠK Slovan Bratislava Ivan Kmotrík ml. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

BRATISLAVA - Slovenský futbalový klub ŠK Slovan Bratislava dostal trest od Európskej futbalovej únie za poškodenie zariadenia na štadióne a zapálenie pyrotechniky počas prvého zápasu play off o osemfinále Európskej konferenčnej ligy na pôde Sturmu Graz (1:4).

Disciplinárna komisia potrestala klub zákazom predaja vstupeniek jeho fanúšikom na najbližší duel na pôde súpera pod hlavičkou UEFA a tiež pokutou vo výške 20.000 eur za poškodenie zariadenia a 3750 eur za zapálenie pyrotechniky. Slovan zároveň musí do 30 dní kontaktovať Sturm za účelom vyrovnania škôd spôsobených jeho priaznivcami, ako sú zdemolované toalety a poškodenie infraštruktúry štadióna.

Disciplinárka udelila jednozápasový trest aj Vladimírovi Weissovi ml., ktorý videl v zápase červenú kartu. Stredopoliar Slovana si ho už odpykal v domácej odvete so Sturmom (0:1).

Viac o téme: UEFA ŠK Slovan Bratislava
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy