Na semifinále nastúpil aj napriek zraneniu: Volko v Glasgowe tesne prišiel o finále MS

Ján Volko Ján Volko Zdroj: SITA/Jana Birošová

GLASGOW- Slovenský atlét Ján Volko sa neprebojoval medzi najlepšiu osmičku do finále behu na 60 m na halových MS v Glasgowe. V druhom piatkovom semifinále zabehol 6,60 s a obsadil 5. priečku. V konečnom hodnotení mu patrila 13. pozícia, posledný postupový čas mal hodnotu 6,56.

Pocítil bolesť v lýtku

Volko dosiahol iba o jedinú stotinu sekundy horší čas ako v rozbehu, v ktorom predviedol najlepší výkon sezóny. O jeho účasti v semifinále sa objavili pochybnosti, keď v rozcvičke po rozbehu pocítil bolesť v lýtku. Štartovať sa rozhodol na poslednú chvíľu. Za 2. miestom a priamym postupom zaostal napokon o osem stotín sekundy.

Volko dosiahol pri svojej štvrtej účasti na halových MS druhý najlepší výsledok. Vyššie v celkovej klasifikácii bol iba v Birminghame 2018, vtedy vo finále ako najlepší Európan obsadil 6. priečku.

"Vzhľadom na to, čo tomu predchádzalo, som maximálne spokojný. Dve hodiny pred štartom som netušil, či budem štartovať. Napokon som bežal a nebolo to úplne múdre rozhodnutie. Určite ma za to čaká aj kritika. Nejako som to však zvládol aj s podporou môjho tímu, za čo veľmi ďakujem. Čas beriem všetkými desiatimi," povedal Volko v rozhovore pre Českú televíziu.  

Halové MS v Glasgowe - semifinále:

MUŽI 60 m - II. semifinále: 1. Akeem Blake (Jam.) 6,51 s, 2. Emmanuel Eseme (Kam.) 6,52, 3. Mario Burke (Barbados) 6,57, ..., 5. Ján VOLKO (SR) 6,60

 

 

 

Viac o téme: Ján Volko Emmanuel Esemeň Mario Burke Halové MS v Glasgowe
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy