Gutová-Behramiová s ďalším famóznym víťazstvom: Shiffrinovej útok vyzerá čoraz nereálnejšie

Lara Gutová-BehramiováLara Gutová-Behramiová Zdroj: SITA/AP/Gabriele Facciotti

KVITFJELL - Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová zvíťazila v sobotňajšom super-G Svetového pohára alpských lyžiarok. Upevnila tak svoje vedenie v poradí disciplíny i celkovo, kde vedie pred Mikaelou Shiffrinovou, ktorá pauzuje pre zranenie.

Na druhom mieste skončila Rakúšanka Cornelia Hütterová so stratou 0,12 sekundy a len o jednu stotinu mala za sebou krajanku Mirjam Puchnerovú. Do sekundy za víťazku sa zmestilo šesť pretekárok - Talianka Federica Brignoneová stratila 0,31 sekundy a až sedem desatín za ňou bola Lauren Macugová z USA.

Gutová-Behramiová získala 45. víťazstvo v kariére, 22. v super-G a ôsme v tejto sezóne. Mieri tak za obhajobou krištáľového glóbusu v superobrovskom slalome a vzhľadom na absenciu favoritiek aj na druhý celkový triumf po ôsmich rokoch. Okrem Shiffrinovej, ktorá sa vráti budúci víkend vo švédskom Are, chýbajú do konca sezóny aj Sofia Goggiová z Talianska a Slovenka Petra Vlhová. Tá si na domácom podujatí v Jasnej roztrhla predný krížny väz.

Tridsaťdvaročnej Švajčiarke až tak nevyšla prvá polovica trate. Bola však druhá najrýchlejšia v technickej časti, kde malo problémy mnoho jej súperiek a rýchlosť si preniesla aj do záveru. Predviedla čistú jazdu a zvládla skoky. Hütterová mala lepší úvod a aj po tretej časti trate mala na neskoršiu víťazku sedem stotín. Vo zvyšku však nazbierala vyše tri desatiny. Puchnerová naopak v závere zrýchľovala, no nie dostatočne.

Cornelia Hütterová, víťazka Lara Galéria fotiek (10) Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

"Je to úžasné, som naozaj šťastná. Neočakávala som, že v tomto veku budem ešte vyhrávať. Moja vďaka patrí celému tímu, ktorý mi pomáha. Každý jeden člen je súčasť úspechu," povedala Gutová-Behramiová pre FIS. Momentálne vedie poradie vo všetkých disciplínach okrem slalomu, v ktorom neštartuje:

"Nečakala som, že budem útočiť na veľký glóbus, no s vývinom sezóny a mojou formou som cítila, že toto môže byť dobrý ročník. Z času na čas na sebe cítim tlak, ale som dosť skúsená, aby som si ho nepripúšťala."

Super-G svetového pohára žien v Kvitfjelli - výsledky:
1. Lara Gutová-Behramiová (Švaj.) 1:33,52 min, 2. Cornelia Hütterová +0,12 s, 3. Mirjam Puchnerová (obe Rak.) +0,13, 4. Ester Ledecká (ČR), 5. Kira Weidle (Nem.) obe +0,29, 6. Federica Brignoneová (Tal.) +0,31, 7. Lauren Macugová (USA) +1,01, 8. Ilka Stuhecová (Slov.) +1,06, 9. Elvedina Muzaferijová (BaH) +1,09, 10. Christina Agerová (Rak.) +1,19

Celkové poradie SP (po 32 z 39 pretekov):
1. Gutová-Behramiová 1514 b, 2. Mikaela Shiffrinová (USA) 1209, 3. Brignoneová 1168; 4. Petra VLHOVÁ (SR) 802, 5. Sofia Goggiová (Tal.) 792, 6. Sara Hectorová (Švéd.) 780

Poradie Super-G (7 z 9):
1. Gutová-Behramiová 460 b, 2. Hütterová 435, 3. Brignoneová (Italien) 366, 4. Stephanie Venierová (Rak.) 290, 5. Puchnerová 258, 6. Goggiová 237

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 10

Viac o téme: Mikaela Shiffrinová Lara Gutová-Behramiová Super-G Kvitfjell
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy