Liverpool si zachránil kožu v posledných sekundách, Dúbravka vychytal nulu pri jasnej výhre

Strelec víťazného gólu Liverpoolu z poslednej akcie zápasu Darwin NunezStrelec víťazného gólu Liverpoolu z poslednej akcie zápasu Darwin Nunez Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

NOTTINGHAM - Futbalisti Liverpool FC zdolali v 27. kole anglickej Premier League domáci Nottingham Forrest 1:0.

O jediný gól sa postaral v nadstavenom čase druhého polčasu uruguajský útočník Darwin Nunez. V tabuľke im so 63 bodmi patrí prvá priečka, o štyri body pred Manchestrom City. Obhajca titulu však má zápas k dobru. Nottingham je na 17. mieste.

Hneď v úvode zápasu si domáci tím vybudoval niekoľko šancí. V 15. minúte vypálil tesne ponad žrď niekdajší útočník Liverpoolu Divock Origi. O niekoľko minút neskôr prepásol veľkú príležitosť Anthony Elanga, ktorý sa po chybe liverpoolskej obrany dostal až pred brankára Kellehera, toho však prestreliť nedokázal.

O pár sekúnd neskôr chcel odpovedať Bobby Clark, ktorého nepresná strela mierila ponad brvno. Jeho strelu sa snažil tečovať Luis Diaz, no domáca obrana napokon pokus kolumbijského krídelníka zneškodnila. Až do deviatej minúty nadstaveného času to vyzeralo, že zápas sa skončí bezgólovou remízou.

Žltá karta pre talent Galéria fotiek (5) Žltá karta pre talent Liverpoolu Jaydena Dannsa v zápase Nottingham Forest FC vs Liverpool FC Zdroj: SITA/AP/Rui Vieira

No po rohovom kope Liverpoolu, ktorý Nottingham úspešne odvrátil, zostala lopta naďalej na kopačkách hostí. Následný presný center od Alexisa Mac Allistera ľahko tečoval Nunez, ktorý prekonal brankára Matza Selsa a zaistil lídrovi tri body.

Rozsiahla maródka mužstva z Anfieldu Road prinútila trénera Jürgena Kloppa k zmenám v zostave a do základu sa dostal 19-ročný stredopoliar Bobby Clark či 20-ročný krajný obranca Conor Bradley. Dobrou správou pre kormidelníka Liverpoolu je návrat dvojice Wataru Endo a Dominik Szoboszlai.

Kloppovi však naďalej chýba rozsiahla skupina dôležitých hráčov na čele s Mohamedom Salahom, Trentom Alexandrom-Arnoldom, Diogom Jotom či brankárom Alissonom Beckerom. Liverpool napriek tomu dokázal triumfovať v Ligovom pohári a postúpiť aj do štvrťfinále Pohára FA. Vo všetkých súťažiach zvíťazili Liverpoolčania šesťkrát za sebou.

Straky prevalcovali Wanderers

Slovenský futbalový reprezentant Martin Dúbravka prispel čistým kontom v sobotňajšom zápase 27. kola anglickej Premier League k víťazstvu Newcastlu nad Wolverhamptonom 3:0. Tridsaťpäťročný brankár zlikvidoval tri pokusy, ktoré mierili do priestoru brány "The Magpies".

Zakopnutiu sa nevyhli hráči Chelsea, ktorí remizovali na ihrisku Brentfordu 2:2. "The Blues" viedli od 35. minúty po góle Nicolasa Jacksona, no po zmene strán domáci otočili, keď sa presadili Mads Roerslev Rasmussen a Yoane Wissa.

Aspoň bod pre mužstvo Mauricia Pochettina zabezpečil francúzsky obranca Axel Disasi. Brentford získal cenný bod, keďže z uplynulých 12 duelov naplno bodoval iba dvakrát. Londýnčania nedokázali zdolať Brentford už v piatich vzájomných zápasov za sebou.

Souček rozhodol o triumfe West Hamu

Tottenham musel otáčať nepriaznivý stav na ihrisku Crystal Palace. Spurs prehrávali od 59. minúty po góle Eberechiho Ezeho, no v priebehu 11 minút troma presnými zásahmi zažehnali stratu bodov. Najskôr sa premiérovo v drese "kohútov" presadil nemecký zakončovateľ Timo Werner a o tri minúty neskôr zaznamenal víťazný presný zásah Cristian Romero. Na 3:1 ešte spečatil v 88. minúte kapitán Son Heung-min.

West Ham v závere stretnutia otočil v Goodison Parku. Víťazstvo "kladivárov" proti Evertonu strhol v 91. minúte na stranu hostí český stredopoliar Tomáš Souček. Gólovú poistku pridal v piatej minúte nadstavenia Edson Alvarez.

West Ham po veľmi zlých výsledkoch dokázal zvíťaziť druhýkrát za sebou. Stalo sa tak po návrate brazílskeho stredopoliara Lucasa Paquetu, ktorý bol pri dvanástom plnom bodovom zisku Londýnčanov. Pri jeho neúčasti pre zranenie mužstvo Davida Moyesa neuspelo ani raz zo siedmich duelov.