Koniec jednej éry vo Washingtone: Ovečkinov tím oznámil dôležité rozhodnutie

Jevgenij Kuznecov Jevgenij Kuznecov Zdroj: SITA/AP/David Zalubowski

WASHINGTON - Ruského hokejistu Jevgenija Kuznecova si nikto nevybral v lehote 24 hodín z listiny nechránených hráčov a Washington ho poslal do rezervného tímu v Hershey (AHL).

Capitals ho tam zaradili potom, čo sa vrátil z asistenčného programu NHL a NHLPA. Jeho pôsobenie v hlavnom meste USA sa však pravdepodobne skončí, pretože klub sa bude usilovať 31-ročného útočníka vymeniť.

Kuznecov patrí medzi dlhoročné stálice Washingtonu, podieľal sa aj na zisku Stanleyho pohára v roku 2018. V uplynulých dvoch sezónach však jeho produktivita klesala, v tomto ročníku získal iba 17 bodov (6+11) v 43 zápasoch. V predchádzajúcich týždňoch absolvoval asistenčný program NHL a NHLPA, ktorý slúži hráčom na pomoc pri liečbe závislostí a pri problémoch s duševným zdravím.
 


Cez víkend dostal od administrátorov programu zelenú na návrat do tréningového procesu, Capitals s ním však ďalej nepočítajú. Generálny manažér Brian MacLellan uviedol: "Sme otvorení všetkému, čo mu dá príležitosť pokračovať v kariére tak, ako v nej chce. Myslím si, že si musí dať do poriadku nejaké veci vo svojom osobnom živote. Potrebuje nájsť svoju úroveň hry, môže na tom pracovať v Hershey alebo v inej organizácii," uviedol MacLellan podľa nhl.com.

"Cítim s ním ako s človekom a dúfam, že to dopadne len najlepšie pre neho a jeho rodinu," povedal tréner Spencer Carbery pred nedeľňajším zápasom svojho tímu proti Arizone. Nie je však jasné, či sa Kuznecov bude na farme hlásiť. Podľa AP však už neodohrá za Washington žiadny ďalší zápas.

Súčasný kontrakt s priemerným ročným platom 7,8 milióna dolárov vyprší Kuznecovovi až po sezóne 2024/25. Zatiaľ celú svoju profiligovú kariéru strávil vo Washingtone, za ktorý odohral 723 zápasov v základnej časti s bilanciou 171 gólov a 397 asistencií. V play-off pridal 87 štartov so ziskom 29 gólov a 38 asistencií. V roku 2019 obdržal od vedenia NHL trojzápasový trest za "nevhodné správanie sa". Len necelý mesiac predtým dostal na medzinárodnej scéne štvorročný dištanc za pozitívny test na kokaín.

Viac o téme: Washington Capitals Jevgenij Kuznecov
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Washington Capitals
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy