Obrovské sklamanie v kabíne kapitána Polievku a spol.: Sami sme z toho v šoku

Na snímke zľava Michal Faško (Košice) a Róbert Polievka (Banská Bystrica)Na snímke zľava Michal Faško (Košice) a Róbert Polievka (Banská Bystrica) Zdroj: TASR/Ján Krošlák

BANSKÁ BYSTRICA – Futbalisti Banskej Bystrice po domácej remíze 1:1 v záverečnom kole základnej časti Niké ligy s Košicami netaja obrovské sklamanie. Nepostúpili totiž do nadstavbovej časti o titul, kam smeruje šesť najlepších tímov.

Hoci majú rovnaký počet bodov ako piata Podbrezová, patrí im až ôsma pozícia, keďže vzájomné zápasy s nielen týmto rivalom od Hrona, ale aj Ružomberkom a Trenčínom neboli pre nich priaznivé.

Ak by pritom v sobotu nad desiatym tímom tabuľky z východu republiky vyhrali, všetko mohlo byť inak.

Veľké sklamanie

"Musíme sa pozrieť na to chlapsky. Sklamaní určite sme, ešte aj budeme pár dní, ale bohužiaľ, mali sme byť trošku efektívnejší proti Košiciam. V prvom polčase sme mali šance to zavrieť a keby sa nám to podarí, zápas by bol možno iný. Košice cítili, že môžu bodovať a zabrali. Podľa mňa rozhodol prvý polčas, že sme to tam nezavreli na 2:0. Ale na keby sa nehrá, musíme to prijať, budeme z toho sklamaní, ale musíme sa otriasť, lebo súťaž ešte nie je na konci, takže musíme hrať ďalej," hodnotil daný stav po remíze s Košicami kapitán Banskobystričanov Róbert Polievka, ktorého mrzelo viacero momentov zápase, najviac inkasovaný gól na konci stretnutia.

"Mrzí nás ten inkasovaný gól, musíme si ho pozrieť na videu, ale už v prvom polčase mali Košice taký brejk po našej štandardke. Musíme si to rozanalyzovať. Bohužiaľ, je to škoda. Čo sa týka môjho neuznaného gólu na 2:0, neviem ako je to s ofsajdmi, raz sa pískajú tak, raz onak. Keď je VAR, tak sa píska inak, takže neviem, nechcem to hodnotiť.

Rozhodca odpískal ofsajd, tak je ofsajd. V druhom polčase ruka bola, ale je to aj o tom, či bola alebo nebola pri tele. V týchto rukách sa podľa mňa nevyznajú ani sami rozhodcovia, je to pre nich ťažké. Nejdeme sa na tieto momenty vyhovárať, to v žiadnom prípade, mali sme dať o gól viac," dodal.

Ani jediný strelec sa netešil

V banskobystrickej šatni vládlo po sobotňajšej remíze s Košicami obrovské sklamanie a ticho. Netešil sa ani strelec jediného gólu tímu spod Urpína Martin Rymarenko. Iba ťažko hľadal slová: "V podstate k tomu ani nemám čo povedať. Zápas, ktorý sme mali vyhrať, na základe našich nepremenených šancí v prvom polčase sa tak nestalo. V druhom polčase sme to nezvládli a nenaplnili náš predsezónny cieľ. Sme z toho sklamaní. Mali sme dostatok príležitostí na to, aby sme duel vyhrali. Sám neviem, prečo sme v druhom polčase hrali inak, prečo sme zmenili spôsob hry a stiahli sa. Neviem, čo mám k tomu povedať, sami sme z toho v šoku.“

Tréner domácich Mário Auxt je tak v nezávidenia hodnej situácii. Musí svojich zverencov dostať z momentálnej frustrácie a namotivovať ich na duely v nadstavbe o záchranu. "Máme motiváciu. Chceme zapracovať do mužstva mladých hráčov a zabojujeme o siedmu priečku, lebo aj z nej sa dá dostať do pohárovej Európy.“

Špecifický duel pre Faška

Špecifický duel odohral pod Urpínom stredopoliar Košíc Michal Faško. Je totiž odchovancom banskobystrického klubu a na Štiavničkách nastúpil proti materskému tímu po prvý raz. Neskrýval tak zmiešané pocity: "Pre mňa to bol výnimočný zápas, prirovnal by som to k tomu, keď som sa na Štiavničky v minulej sezóne vrátil po zranení. Nikdy som predtým nehral proti Banskej Bystrici na tomto štadióne, lebo keď som bol v Ružomberku, Bystrica v lige nebola. Takže som sa tešil, ľudia ma tu vítali, že im aj chýbam, takže za to som rád a vďačný. M

rzí ma však za Bystricu, že nie je v hornej šestke tabuľky. Bývalým spoluhráčom som po zápase nepovedal radšej nič, lebo som videl, že ich nálada nie je najlepšia. Viem sa vcítiť do ich pozície, čo prežívajú. Keď emócia trochu opadne, tak ich možno pôjdem pozrieť a verím, že ma radi uvidia, takisto ja ich. V podstate sa ešte dvakrát vidíme v tejto sezóne.“

Dobrý vstup do zápasu

Faško sa vyjadril aj k samotnému duelu a k umiestneniu po základnej časti: "Mali sme super vstup do stretnutia, prvá možnosť z brejku, následne po rohu veľká šanca. Škoda, že sme neotvorili skóre, vzápätí sme inkasovali. Prvý polčas bol otvorený, Bystrica mala väčšie šance, podržal nás brankár.

My sme tiež mali nejaké možnosti. V druhom polčase sme sa snažili dať gól, čo sa nám nakoniec podarilo. A čo sa týka hodnotenia základnej časti, séria desiatich prehier sa podpísala pod naše umiestnenie po základnej časti. Odišiel preto pôvodný tréner, prišiel nový. Myslím si, že sme mali dobrú zimnú prípravu a po nej zbierame body, čo je podstatné a musíme v tom pokračovať naďalej."

Viac o téme: Róbert Polievka MFK Dukla Banská Bystrica FC Košice