VIDEO Prvý set hodila za hlavu a potom to rozbalila: K tomuto nedošlo na WTA Tour od 2021

Britská tenistka Katie Boulterová sa teší z titulu v San DieguBritská tenistka Katie Boulterová sa teší z titulu v San Diegu Zdroj: Profimedia

SAN DIEGO - Britská tenistka Katie Boulterová v San Diegu získala druhý titul v kariére.

V nedeľnom finále po obrate porazila 5:7, 6:2, 6:2 turnajovú šestku Martu Kosťukovú z Ukrajiny a vo svetovom rebríčku sa prvýkrát posunie do najlepšej tridsiatky.

Dvadsaťsedemročná Boulterová si s Kosťukovou poradila za dve hodiny a trinásť minút. Na okruhu WTA získala titul ako najnižšie postavená hráčka od Ľudmily Samsonovej, ktorá v roku 2021 v Berlíne triumfovala ako 106. hráčka sveta.

Boulterovej patrí v rebríčku 49. miesto, po víťazstve v San Diegu by sa však mala posunúť na životnú 27. priečku. Jej jediným doterajším titulom bol minuloročný triumf z Nottinghamu.

Viac o téme: Katie Boulterová Marta Kosťuková WTA San Diego