VIDEO Má 21, zvalcoval extraligu a raz bude v NHL: Prvá odmena, nádherný darček od Jaromíra Jágra

Jiří Ticháček, obranca KladnaJiří Ticháček, obranca Kladna Zdroj: Profimedia

KLADNO - Český hokejový obranca Jiří Ticháček dostal od majiteľa kladenského klubu Jaromíra Jágra špeciálny darček v podobe týždennej cesty do Pittsburghu.

Legendárny útočník a ikona Penguins ocenil najproduktívnejšieho hráča Rytierov spoločne s partnerom klubu za životnú sezónu. Navyše navrhol, aby mu 21-ročný Ticháček začal tykať.

"Pamätáš si, ako som sa ťa pred dvoma dňami pýtal, čo budeš robiť? My sme premýšľali, aký darček ti dáme za tú skvelú sezónu, čo si mal. Dohodli sme sa, že ti venujeme zájazd, ako to nazývame, do Pittsburghu, ale nie je to zájazd. Ja chcem, aby si sa pozrel na tréningy, a uvidíš jeden zápas proti Edmontonu," povedal Jágr vo videu, ktoré zverejnil na svojom Instagrame.

Talentovaný obranca, ktorý sa v aktuálnej sezóne presadil aj do reprezentácie, bude mať možnosť stretnúť sa aj s bývalým Jágrovým spoluhráčom a najväčšou legendou Pittsburghu Mariom Lemieuxom. "Ja tam pôjdem s tebou, aby si sa nestratil," dodal 52-ročný Jágr a zároveň Ticháčkovi ponúkol tykanie. "Takže odteraz, áno," smial sa Jágr.

Ticháček v tejto sezóne nazbieral v 52 zápasoch základnej časti 43 kanadských bodov za 13 gólov a 30 asistencií. "Je to neskutočné, uvidím prvýkrát NHL. Teším sa, je to husté," povedal viditeľne prekvapený Ticháček, ktorého s Kladnom v apríli čaká baráž o udržanie v extralige.

Podľa Jágra má cesta slúžiť aj ako motivácia do ďalšej kariéry. "Aby si vedel, kde sa končí tvoja cesta," povedal Ticháčkovi slávny útočník. "Či má na NHL? Stopercentne," vyhlásil Jágr, ktorý v NHL vrátane play-off odohral 1941 zápasov, je najproduktívnejším Európanom v histórii súťaže a dvakrát získal Stanleyho pohár.

Ticháček nebol draftovaný, záujem o jeho služby zo strany klubov NHL ale podľa všetkého je. "Záujem o Jirku je z celej Európy. Neuniká však ani pozornosti tímov z NHL. Avšak Jirka má zmluvu v Kladne aj na budúcu sezónu a akékoľvek iný angažmán ako z NHL musia Rytieri odsúhlasiť," povedal hráčov zástupca Michal Sivek pre idnes.cz.

Viac o téme: Jaromír Jágr Rytíři Kladno Jiří Ticháček
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Instagram/Jaromír Jágr
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy