Parádna správa pre Ramsayho: Slovenský obranca kraľuje v Česku abnormálnym spôsobom

Slovenský obranca Peter Čerešňák v drese PardubícSlovenský obranca Peter Čerešňák v drese Pardubíc Zdroj: Profimedia

PARDUBICE - Základná časť českej najvyššej hokejovej súťaže úspešne uzatvorila svoje brány a najlepšie z nej vyšli hokejisti Dynama Pardubice. A to tak, že dosť dominantným spôsobom.

Pardubice pozbierali 121 bodov v 52 zápasoch, ako jediní vsietili cez 200 gólov (203), pýšiť sa mohli aj najlepšou defenzívou (115 inkasovaných gólov).

Ak nahliadneme na 18 najproduktívnejších hráčov ligy, zmestili sa sem štyria hokejisti z perníkového mesta - Lukáš Sedlák (47 bodov, 7. miesto), Lukáš Radil (45 bodov, 11. miesto), Tomáš Hyka (45 bodov, 13. miesto) a Robert Kousal (41 bodov, 18. miesto).

Tieto počiny sa podarili Dynamu napriek tomu, že počas sezóny vymenili trénera, keď odvolali Václava Varaďu a na jeho miesto nastúpil jeho dovtedajší asistent Marek Zadina.

Zásadný podiel na čiastkovom úspechu Pardubíc má aj jedno slovenské meno - reprezentačný obranca Peter Čerešňák. 31-ročný Trenčan prežil jednu z najlepších sezón v kariére, v 51 zápasoch pozbieral 37 bodov a ankete českého periodika isport.blesk.cz doslova dominoval, ktorí nemohli prehliadnuť jeho prínos nielen pre Pardubice, ale pre celú tamojšiu súťaž.

 

 

Bývalý hráč Plzne či Vítkovíc bol ocenený nasledovnými honormi:

  • cena pre najužitočnejšieho hráča základnej časti - 3. miesto
  • najvšestrannejší obranca ligy - 1. miesto
  • ofenzívny obranca - 5. miesto
  • defenzívny obranca - 1. miesto

"Dominantný víťaz. Pardubický bek si dokáže veľmi dobre plniť základné povinnosti v defenzíve, a potom je tu k dispozícii nadstavba, ktorú mu ostatní môžu závidieť. Zo všetkých extraligových zadákov má najvyrovnanejší pomer hry smerom dopredu a dozadu. Oboje na veľmi vysokej úrovni. Pri hre päť na päť bol na ploche pri 41 strelených a 12 inkasovaných góloch. V tomto kraľuje.

Napríklad kladenský Ticháček a plzenský Zámořský sú v hodnotení účasti na ľade mínus 14, slovenský pracant plus 32. Skrátka je tým hráčom, ktorého vyšlete na ľad, keď je to najviac potrebné. Takého mal Třinec v Jakubovi Jeřábkovi, ktorému však vystavila stopku ťažká nehoda z piatkového stretu s Pardubicami s následkami otvorenej zlomeniny lýtkovej a holennej kosti," napísal Blesk.

Okrem Čerešňáka sa dočkali ocenení aj Pavol Skalický, útočník Mladej Boleslavi, ktorému pripadol honor tretieho najlepšieho brániaceho forvarda súťaže. Medzi defenzívnymi obrancami nedominoval iba Peter Čerešňák, piata priečka sa ušla Jurajovi Mikušovi z Vítkovíc.

Medzi brankármi sa umiestnil na bronzovom stupni Branislav Konrád. 36-ročný Nitran odchytal v drese HC Olomouc 35 zápasov s úspešnosťou 91,56 % s priemerom gólov 2,36.

Viac o téme: Juraj Mikúš Tipsport extraliga Branislav Konrád Peter Čerešňák Pavol Skalický HC Olomouc BK Mladá Boleslav HC Dynamo Pardubice HC Vítkovice Ridera
  • Autor: © Zoznam/ Ondrej Herceg
  • X/Deník Sport
  • Zdroj: isport.blesk.cz, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy