Budú nasledovať osud Evertonu? Elitnému tímu Premier League hrozí prísny trest

Futbalisti Aston Villy pri gólovej oslaveFutbalisti Aston Villy pri gólovej oslave Zdroj: SITA/AP/Kirsty Wigglesworth

BIRMINGHAM - Anglický futbalový klub Aston Villa vykázal stratu 119,6 milióna libier a je možné, že bude čeliť vyšetrovaniu pre porušenie finančných pravidiel Premier League.

Maximálna strata, ktorú môžu kluby nahlásiť, je 105 miliónov, Aston Villa však tvrdí, že funguje v rámci pravidiel. Finančná správa klubu zahŕňa obdobie do 31. mája minulého roka, teda aj čas, keď klub skončil na siedmom mieste ligovej tabuľky a kvalifikoval sa do Európskej konferenčnej ligy.

Veľká časť výdavkov šla na rozvoj infraštruktúry, ženského tímu, akadémie a nadácie. V sezóne 2021/2022 bola pritom Aston Villa v zisku 300.000 libier.

"Je dôležité poznamenať, že tieto čísla sú v súlade so strategickým obchodným plánom a naďalej fungujeme v súlade s pravidlami Premier League pre zisk a udržateľnosť," uviedol klub na svojej oficiálnej stránke.

Pravidlá Premier League týkajúce sa zisku a udržateľnosti platia od sezóny 2013/14, ale až do tejto sezóny neviedli k športovej sankcii pre žiadny klub. Everton za prekročenie limitov na konci ročníka 2021/22 dostal trest v podobe odpočtu 10 bodov v tabuľke.

Ten mu bol po odvolaní znížený na šesť bodov, no klub spolu s Nottinghamom Forest čelí ďalším sankciám, keďže na konci minulej sezóny opäť porušil pravidlá.

Viac o téme: Premier League Aston Villa Unai Emery
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy