Real sa triasol aj v osemfinálovej odvete: Nezlomné Lipsko bolo v hre do poslednej sekundy

Vinícius Júnior v súboji s Benjaminom Henrichsom z LipskaVinícius Júnior v súboji s Benjaminom Henrichsom z Lipska Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

MADRID - Futbalisti Realu Madrid sa stali ďalšími štvrťfinalistami Ligy majstrov. Real remizoval v stredu na Santiago Bernabeu s Lipskom 1:1, na ihrisku bundesligistu uspel 1:0.

V Madride sa hral dlho opatrný futbal, dianie sa väčšinou odohrávalo medzi šestnástkami. V závere prvého polčasu Lipsko zvýšilo útočnú aktivitu a vypracovali si dve príležitosti. So strelou Simonsa si však Lunin poradil a po rohovom kope hostí mieril Openda tesne vedľa bránky.

Do druhého polčasu poslal tréner domácich Ancelotti namiesto Camavingu na ihrisko Rodryga s cieľom oživiť hru. Hostia mohli otvoriť skóre po strele Henrichsa, obranca Carvajal však vykopol loptu z bránky. V 65. minúte udrel Real, keď Bellingham našiel vo vápne Viniciusa Juniora, ktorý prepálil Gulácsiho. Hostia odpovedali už o tri minúty zásluhou Orbána, ktorý hlavou zužitkoval center Rauma.

Xaver Schlager bojuje o Galéria fotiek (7) Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Vsietiť druhý gól a vynútiť si predĺženie sa im však už napriek tlaku v závere nepodarilo. Veľkú šancu nepremenil v tretej minúte nadstaveného času Olmo, ktorý opečiatkoval brvno.

odveta osemfinále LM:

Real Madrid - RB Lipsko 1:1 (0:0)
Góly: 65. Vinícius Júnior - 68. Orbán, Rozhodoval: Massa (Tal.), ŽK: Vinicius Junior, Tchouameni, Kroos - Schlager, Raum, Orbán

Real: Lunin - Carvajal, Rüdiger, Nacho, Mendy - Tchouameni, o Camavinga (46. Rodrygo), Kroos (79. Modrič), Valverde - Bellingham (86. Joselu), Vinicius Junior

Lipsko: Gulácsi - Henrichs, Lukeba, Orbán, Raum - Schlager (86. Elmas), Haidara (90. Kampl), Olmo, Simons - Openda (78. Poulsen), Šeško (86. Baumgartner)
/prvý zápas: 1:0, Real Madrid postúpil do štvrťfinále/