VIDEO Šampióni vždy nájdu odpoveď: Valec Golden State, hráči Milwaukee sa nechápavo prizerali

Radujúci sa triplet Jonathan Kuminga (v strede), Trayce Jackson-Davis a Brandin Podziemski z Golden StateRadujúci sa triplet Jonathan Kuminga (v strede), Trayce Jackson-Davis a Brandin Podziemski z Golden State Zdroj: SITA/AP/Jeff Chiu

SAN FRANCISCO - Basketbalisti Golden State zvíťazili v noci na štvrtok v NBA nad Milwaukee 125:90.

Ústrednou postavou Warriors bol Stephen Curry, ktorý zaznamenal 29 bodov, Jonathan Kuminga pridal 20. Kalifornský tím uštedril Bucks prvú prehru od prestávky vyplnenej Zápasom hviezd. Warriors vyhrávali pred poslednou štvrtinou 93:81, no v záverečnej časti uštedrili súperovi porážku 32:9. Golden State tak odčinilo nedeľnú prehru proti Bostonu, ktorému podľahlo na jeho palubovke 88:140.

"Veľmi dobre sme na zareagovali v domácom zápase. Bolo to dôležité, že sme hrali sebavedomo po takejto prehre, ukazuje to, čo sa snažíme budovať a kto sme," uviedol Curry podľa agentúry AFP.

Strelcom dňa bol De'Aaron Fox zo Sacramenta, vďaka ktorého 44 bodom zvíťazilo Sacramento Kings v hale Los Angeles Lakers 130:120. Domantas Sabonis sa pod výhru podpísal triple-doubleom za 16 bodov, 20 doskokov a 12 asistencií. Za Lakers zaznamenal LeBron James 31 bodov a 13 doskokov.

De'Aaron Fox, hlavná hviezda Galéria fotiek (9) De'Aaron Fox, hlavná hviezda Sacramenta Zdroj: SITA/AP/Marcio Jose Sanchez

Oklahoma aj vďaka dvom tridsaťbodovým výkonom porazila domáci Portland 128:120 a znovu sa delí v Západnej konferencii o vedenie s Minnesotou. Shai Gilgeous-Alexander nazbieral 37 bodov, Jalen Williams pridal 31. Stretnutie poznamenala udalosť z druhej štvrtiny, keď pred striedačkou Thunder omdlel pivot Bismack Biyombo. Na zem spadol vo chvíli, keď sa tím hromadil okolo lavičky počas oddychového času, po krátkej chvíli ale vstal. Potom odišiel do šatne, kde podstúpil vyšetrenie, ďalšie budú nasledovať.

Houstonu nestačilo k výhre nad Los Angeles Clippers ani 20-bodové vedenie a prehral 116:122. V tíme Rockets si Alperen Sengun pripísal triple-double za 23 bodov, 19 doskokov a 14 asistencií. Hráči losangelského celku strieľali so skvelou úspešnosťou 55 percent a fungovalo im aj individualistickejšie poňatie s 19 asistenciami proti 33 súperovým. Streleckým lídrom bol s 28 bodmi Kawhi Leonard.

"V prvom polčase to vyzeralo, že máme vážne ťažké nohy, vôbec sme nedokázali držať krok. Preto sme na to cez prestávku dôrazne upozornili," povedal tréner Tyronn Lue. "Do druhého polčasu sme šli s oveľa väčšou energiou. Uvedomili sme si, že s hrou z prvej štvrtiny sa zápas sám nevyhrá," doplnil Leonard.

výsledky NBA:

Washington Wizards - Orlando Magic 109:119 (34:23, 31:30, 18:31, 26:35)
Najviac bodov: Poole 26, Kuzma 25, Avdija 14 - F. Wagner 28, Banchero 25 (10 asistencií), Suggs 19

Atlanta Hawks - Cleveland Cavaliers 112:101 (31:28, 33:21, 23:40, 25:12)
Najviac bodov: Bey a Bogdanovič po 23, Murray 18 - Allen 18 (19 doskokov), Okoro 17, Garland 15

Houston Rockets - Los Angeles Clippers 116:122 (27:19, 30:25, 29:36, 30:42)
Najviac bodov: Sengün 23 (19 doskokov, 14 asistencií), Smith 19, Whitmore 17 - Leonard 28, George a Harden po 21

Philadelphia 76ers - Memphis Grizzlies 109:115 (31:37, 33:19, 29:25, 16:34)
Najviac bodov: Oubre 25, Reed 17 (11 doskokov), Payne 16 - Jackson 30 (11 doskokov), LaRavia 19 (13 doskokov), Aldama a V. Williams po 17

Utah Jazz - Chicago Bulls 117:119 (29:33, 25:30, 29:30, 34:26)
Najviac bodov: Collins 25 (13 doskokov), Sexton 24, Clarkson 15, Sensabaugh 15 (12 doskokov) - DeRozan 29, White 25, Vučevič 23 (12 doskokov)

Golden State Warriors - Milwaukee Bucks 125:90 (40:32, 38:26, 15:23, 32:9)
Najviac bodov: Curry 29, Kuminga 20, Jackson-Davis 15 - Antetokounmpo 23, Lillard a Portis po 20

Portland Trail Blazers - Oklahoma City Thunder 120:128 (27:32, 30:33, 30:32, 33:31)
Najviac bodov: Simons 29, Grant 20, Reath a Thybulle po 16 - Gilgeous-Alexander 37, Williams 31, Holmgren 21 (14 doskokov)

Los Angeles Lakers - Sacramento Kings 120:130 (37:28, 20:44, 35:32, 28:26)
Najviac bodov: James 31 (13 asistencií), Hačimura 29, Reaves 18 - Fox 44, Monk 26, Sabonis 16 (20 doskokov, 12 asistencií)

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 9

Viac o téme: NBA LeBron James Golden State Warriors Houston Rockets Chicago Bulls Los Angeles Lakers Los Angeles Clippers Utah Jazz Sacramento Kings Kawhi Leonard Portland Trail Blazers Oklahoma City Thunder Milwaukee Bucks Stephen Curry Giannis Antetokounmpo De'Aaron Fox Shai Gilgeous-Alexander Afernee Simons Alperen Sengun
  • Zdroj: TASR, ČTK