VIDEO Parádny večer: Kelemen skóroval v treťom stretnutí za sebou, presadili sa aj iní

Slováci oslavujú gól Tucsonu - zľava Patrik Koch a uprostred Miloš Kelemen Slováci oslavujú gól Tucsonu - zľava Patrik Koch a uprostred Miloš Kelemen Zdroj: X/Tucson Roadrunners

TUCSON - Traja slovenskí hokejisti bodovali v noci na štvrtok v nižšej zámorskej súťaži AHL.

Miloš Kelemen sa presadil v treťom zápase za sebou v drese Tucson Roadrunners. Marián Studenič (Coachella Valley Firebirds) a Martin Chromiak (Ontario Reign) zaznamenali zhodne po jednej asistencii.

Dvadsaťštyriročný Kelemen skóroval v 59. minúte, keď strelou z vlastného pásma trafil do prázdnej bránky a rozhodol o triumfe Tucsonu nad Calgary Wranglers 3:2. Útočník zaznamenal trinásty gól v sezóne a bodoval v štvrtom z uplynulých piatich duelov.

V tejto sezóne odohral 39 zápasov a získal 23 bodov (13+10). Roadrunners zvíťazili len v treťom z predchádzajúcich jedenástich stretnutí. Jeho spoluhráč a krajan Patrik Koch nebodoval.

Studenič je najproduktívnejším Slovákom v AHL

Chromiak pomohol asistenciou k triumfu Ontaria nad Abbotsford Canucks 5:3. Dvadsaťjedenročný krídelník sa zapísal do kanadského bodovania po dvoch dueloch. Nastúpil v 53 zápasoch a získal 24 bodov (12+12). Reign uspeli šiestykrát v rade.

Rovnako asistenciu si pripísal aj Studenič. Jeho Coachella však prehrala na ľade San Diega Gulls 3:4 po samostatných nájazdoch. Studenič je najproduktívnejším Slovákom v AHL, keď v 48 stretnutiach dosiahol 31 bodov (12+19).

Blysi sa aj mladé pušky v OHL

Slovenský hokejista Filip Mešár zaznamenal v noci na štvrtok dve asistencie v kanadskej juniorskej súťaži Ontario Hockey League (OHL). Jeho tím Kitchener Rangers triumfoval na ľade Owen Sound Attack 5:1.

Jeho krajan Dalibor Dvorský bodoval v siedmom stretnutí za sebou, ale jeho gól nezabránil prehre Sudbury s tímom Soo Greyhounds 2:3 po predĺžení.

Mešár sa podieľal asistenciou na presných zásahoch Trenta Swicka a Eduarda Šalého. V tejto sezóne odohral 38 zápasov a získal 48 bodov (18+30). Darí sa aj Dvorskému, ktorý v 33. minúte znížil na 1:2 a vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu. Center prvej formácie domácich si pripísal v 44 dueloch už 68 bodov (35+33) a je naďalej tretí najproduktívnejší hráč tímu.

Dvorský odišiel do zámoria v októbri, keď predčasne skončil vo švédskom IK Oskarshamn. V OHL nebodoval len v siedmich stretnutiach. V priemere získal 1,55 bodu na zápas, čo ho v tejto štatistike radí na ôsme miesto v lige.

Viac o téme: AHL OHL Marián Studenič Ontario Reign Patrik Koch Tucson Roadrunners Miloš Kelemen Sudbury Wolves Martin Chromiak Filip Mešár Dalibor Dvorský Coachella Valley Firebirds Kitchener Rangers