Žiadny nárek, ale odhodlanie: Šimon Nemec prehovoril o zápase na tribúne

Šimon Nemec sa dvíha z ľadu po jednom z množstva tvrdých súbojov v NHLŠimon Nemec sa dvíha z ľadu po jednom z množstva tvrdých súbojov v NHL Zdroj: Profimedia

NEWARK - Do NHL skočil ako malá rybička, ktorá po úvodných zápasoch zápasoch vyrástla vo veľkého lososa. Aj tak by sa dal označiť začiatok Šimona Nemca v NHL.

Momentálne však prežíva situáciu, akej ešte nečelil. New Jersey tento týždeň vymenilo trénera Lindyho Ruffa a nový kouč Travis Green ho hneď vo svojom prvom zápase na lavičke Devils posadil na tribúnu.

Nemec od príchodu do NHL, kde dostal priestor po zranení lídra Dougieho Hamiltona, predvádzal stabilné výkony a jeho hrací čas sa pohyboval na hranici 20 minút. Okrem účasti pri hre v 5 na 5 dostával priestor aj v druhej presilovke. Posledné týždne ale jeho hrací čas výraznejšie klesol, na čo upozornil prednedávnom na sociálnej sieti X Jozef Struhár z portálu SlovakNHL.sk.

Fanúšikovia nie sú nadšení

Nový tréner si na Nemcovej hre všimol viacero detailov, pre ktoré sa ho rozhodol posadiť na tribúnu vo včerajšom domácom stretnutí proti Floride. Viacerí fanúšikovia na sociálnych sieťach tomuto kroku nerozumejú. "Keby mal priezvisko Hughes, určite by hral," okomentoval situáciu jeden z priaznivcov tímu Devils.

Kým Nemcovi hrací čas klesal, jeho spoluhráčovi Lukeovi Hughesovi priamo úmerne stúpal. Najmladší z bratskej trojice patrí medzi najlepšie prospekty tímu z New Jersey, avšak jeho hra sa fanúšikom nepáči. V zápasoch robil viacero chýb, po ktorých tím inkasoval.

Nový šéf lavičky mal priaznivcom tímu čo vysvetľovať a Nemcove vyradenie patrične odôvodnil. Reportérka New Jersey Amanda Steinová na oficiálnej klubovej stránke uviedla, že rozoberaním Nemcovej neúčasti v zápase sa venoval Green relatívne dlhý čas.

"Každý mladý hráč sa musí naučiť veci, prečo sa jeho hra zhoršila, byť mentálne pripravený hrať každý zápas. Je to ťažké, NHL je drina. Nie je to tak, že by sme s ním hrali 10 až 12 minút za noc. On hrá práve teraz proti najlepším hráčom na svete, odviedol celkom dobrú prácu a chcem sa uistiť, že sa bude uberať správnym smerom," cituje Steinová slová nového kormidelníka.

"Posledné tri týždne som mal pocit, že naberá nesprávny kurz a nechcem, aby sa z neho vytratil ten hráč, ktorého sme videli na začiatku roka, resp. keď prvýkrát prišiel," pokračoval v hodnotení kouč "diablov".

Hokejisti New Jersey Devils, Galéria fotiek (3) Hokejisti New Jersey Devils, na lavičke dočasný tréner Travis Green Zdroj: SITA/AP/Noah K. Murray

Pri teraz už bývalom trénerovi Lindymu Ruffovi, pôsobil Green ako jeden z hlavných asistentov a v zápasoch mal tak veľa času na to, aby pozorne sledoval Nemcovu hru.

"Bol som úprimný, videl som na ňom úpadok. Hovorili sme o tom, prečo. V NHL sa učia hráči odohrať 82 zápasov. Opätovné zaostrenie na výkon nie je zlá vec. To je presne to, prečo s ním práve pracujeme," dodal Green.

New Jersey hrá najbližší zápas už v noci na piatok a Nemec na včerajšom tréningu opäť chýbal medzi šesticou bekov, ktorí naskočia do zápasu. "Povedal som mu, že sa vráti. Nepovedal som kedy, ale môže to byť aj zajtra. Môže byť, možno nie, zatiaľ som neurobil žiadne rozhodnutie o zostave," načrtol plány tréner Devils.

Bol som šťastný, že mi to povedal priamo do očí

Nemec bol na tréningu plne sústredený a s Greenom si vynechanie zo zostavy naplno vyjasnili, čo deklarujú aj slová dvadsaťročného Slováka. "Bol som naozaj šťastný, že mi to povedal priamo do očí. Nevidel som to na tabuli a to je vážne dobré," prezradil Nemec podľa oficiálnej stránky klubu.

Z tých slov je zrejmé, že Green sa snaží byť férový voči každému hráčovi a chvíľkovú absenciu vysvetlil Nemcovi priamo, nie iba gestom vynechania jeho mena na tabuli v šatni.

Šimon Nemec počas rozcvičky Galéria fotiek (3) Šimon Nemec na rozcvičke tímu New Jersey Zdroj: SITA/AP/George Walker IV

"Nie som šťastný, pretože chcem hrať, ale mám niektoré oblasti, ktoré potrebujem zlepšiť. Budem tvrdo pracovať na ľade s cieľom vrátiť sa silnejší. Nikdy som nehral každý druhý deň, je to dosť ťažké. Niekedy je dobré si trochu oddýchnuť a byť pripravený na ďalšie zápasy," dodal odhodlane rodák z Liptovského Mikuláša, ktorý má na konte 40 zápasov. Počas nich stihol nazbierať 16 bodov za dva góly a 14 asistencií.

To, či bude figurovať v šesťčlennom obrannom zozname v piatkovom zápase proti St. Louis, sa dozvieme až tesne pred zápasom. Hráči Devils dnes neabsolvujú tradičné ranné rozkorčuľovanie, do Prudential Center sa vrátia až na večerný duel.

Viac o téme: New Jersey Devils Travis Green Šimon Nemec

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy