VIDEO Kopcovitú etapu rozlúskol špurt: Dokonalý nástup a nový líder Tirreno - Adriatico

Taliansky cyklista Jonathan Milan vyhral 4. etapu pretekov Tirreno - AdriaticoTaliansky cyklista Jonathan Milan vyhral 4. etapu pretekov Tirreno - Adriatico Zdroj: SITA/AP/Gian Mattia D'Alberto/LaPresse

GIULIANOVA - Taliansky cyklista Jonathan Milan vyhral 4. etapu pretekov Tirreno - Adriatico.

Jazdec tímu Lidl-Trek sa presadil v záverečnom špurte a kopcovitú trať dlhú 207 kilometrov z Arrone do Giulianovy zvládol za 4:56:44 hodiny. Zároveň sa ujal aj prvého miesta v celkovom poradí, ktoré prebral od Juana Ayusa.

"Od rána som veľmi chcel vyhrať a spoločne sme to dokázali. Nie je to len moje víťazstvo, ale tímové," povedal člen stajne Lidl-Trek. "Nebol to jednoduchý deň, v kopci som mal defekt a bolo náročné sa vrátiť do pelotónu. Chalani mi pomohli, ako to len šlo. Dotiahli ma až do konca, boli neuveriteľní. Dojazd bol veľmi tesný," vyhlásil Milan.

Za domácim pretekárom prišiel do cieľa druhý Belgičan Jasper Philipsen z tímu Alpecin-Deceuninck a pódium doplnil Corbin Strong z Holandska, ktorý jazdí za Israel-Premier Tech. Milan sa dokázal v špurte predrať dopredu stredom vozovky a svoj nástup si načasoval najlepšie.

Väčší ašpirant na víťazstvo bol Eritrejčan Biniam Girmay z tímu Intermarche-Wanty – nastúpil však priskoro a nakoniec skončil štvrtý. V úniku zostal pozoruhodne dlho Nór Jonas Abrahamsen (Uno-X Mobility), ktorého balík pohltil až 40 metrov pred cieľom a skončil na siedmej pozícii.

Výsledky 4- etapy Tirreno - Adriatico (Arrone - Gulianova, 207 km): 1. Jonathan Milan (Tal./Lidl-Trek) 4:56:44 h, 2. Jasper Philipsen (Belg./Alpecin-Deceuninck), 3. Corbin Strong (N. Zél./Israel-Premier Tech), 4. Biniam Girmay (Erit./Intermarche-Wanty), 5. Axel Zingle (Fr./Cofidis), 6. Marius Mayrhofer (Nem./Tudor Pro Cycling Team), 7. Jonas Abrahamsen (Nór./Uno-X Mobility), 8. Ivan Garcia Cortina (Šp./Movistar Team), 9. Julian Alaphilippe (Fr./Soudal Quick-Step), 10. Antonio Tiberi (Tal./Bahrajn Victorious)

Celkové poradie: 1. Milan 15:06:02 h, 2. Ayuso +4 s, 3. Kevin Vauquelin (Fr./Arkea-B&B Hotels)) +18, 4. Tiberi +21, 5. Jonas Vingegaard (Dán./Team Visma), 6. Romain Gregoire (Fr./Groupama-FDJ)  obaja +26

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 4

Viac o téme: Tirreno - Adriatico Jasper Philipsen Jonathan Milan Juan Ayuso Corbin Strong