Premožiteľ Slovana odchádzal s dlhým nosom, Ajax s Aston Villou dohrávali v desiatich

Rozčarovaný Ezri Konsa po tom, ako dostal červenú kartuRozčarovaný Ezri Konsa po tom, ako dostal červenú kartu Zdroj: SITA/AP/Peter Dejong

AMSTERDAM - Aston Villa remizovala na pôde Ajaxu Amsterdam 0:0. Ten hral tri minúty v početnej výhode po vylúčení Ezriho Konsu, no o chvíľu na to sa z ihriska porúčal aj domáci Tristan Gooijer.

Bez gólov sa skončilo aj stretnutie medzi Servette Ženeva a Viktoriou Plzeň.

Futbalisti Fiorentiny vyhrali vo štvrtkovom prvom osemfinále Európskej konferenčnej ligy na neutrálnej pôde nad Maccabi Haifa 4:3. V Budapešti prehrávali trikrát, nakoniec však využili početnú výhodu a v nadstavení rozhodol Antonín Barák.

Premožiteľ Slovana v play off o osemfinále Sturm Graz nestačil na Lille 0:3. Dvoma gólmi vrátane víťazného sa blysol Jonathan David. Na domácom ihrisku prehral aj grécky Olympiakos Pireus, keď nestačil na Maccabi Tel Aviv v pomere 1:4 a už v deviatej minúte prehrával 0:2. Pred vlastnými fanúšikmi sa nedarilo ani belgickému Saint-Gilloise, ktoré podľahlo Fenerbahce Istanbul 0:3.

Nórske Molde vyhralo nad FC Bruggy, v nadstavení o tom rozhodol presným zásahom na konečných 2:1 Fredrik Gulbrandsen. Dinamo Záhreb si zas poradilo 2:0 s PAOK Solún - oba góly vsietil Bruno Petkovič.

Prvé zápasy osemfinále Európskej konferenčnej ligy:
Royale Union Saint-Gilloise - Fenerbahce Istanbul 0:3 (0:1)
Góly: 20. Batshuayi, 84. Oosterwolde, 90.+4. Tadič (z 11 m)

Dinamo Záhreb - PAOK Solún 2:0 (1:0)
Góly: 37. a 71. Petkovič

Maccabi Haifa - AC Fiorentina 3:4 (2:1)
Góly: 13. Seck, 29. Kinda, 67. Khalaili - 2. Nzola, 58. Beltran, 73. Mandragora, 90.+5. Barák. ČK: 80. Show (po 2. ŽK)

Servette Ženeva - Viktoria Plzeň 0:0

Ajax Amsterdam - Aston Villa 0:0
ČK: 86. Gooijer - 83. Konsa (obaja po 2. ŽK)

FK Molde - FC Bruggy 2:1 (1:0)
Góly: 43. Stenevik, 90.+2. Gulbrandsen - 84. De Cuyper (z 11 m)

Olympiakos Pireus - Maccabi Tel Aviv 1:4 (1:3)
Góly: 13. El Kaabi - 4. a 30. Zahavi, 9. Shahar, 74. Peretz

Sturm Graz - OSC Lille 0:3 (0:1)