VIDEO Dáni ovládajú svet cyklistiky: Nielen Vingegaard, jeho krajan predviedol záver na pána

Dánsky cyklista Mattias SkjelmoseDánsky cyklista Mattias Skjelmose Zdroj: Profimedia

LA COLLE SUR LUP - Dánsky cyklista Mattias Skjelmose vyhral piatkovú 6. etapu pretekov Paríž - Nice.

V záverečnom špurte po 198,2 km úseku zo Sisteronu do La Colle sur Loup zdolal jazdec stajne Lidl-Trek Američana Brandona McNultyho (UAE Team Emirates), tretí bol v rovnakom čase McNultyho krajan Matteo Jorgenson (Team Visma). McNulty je pred víkendovým vyvrcholením pretekov ich novým lídrom s 23-sekundovým náskokom pred Jorgensonom.

"Prekvapilo ma to. Celý deň som sa cítil dobre, ale tieto etapy sú špecifické a potrebujete šťastie. Tím mi ale skvele pomohol, potom toho šťastia nemusíte mať toľko," uviedol Skjelmose.

V úniku, ktorý sa zrodil v stúpaní necelých 30 kilometrov pred cieľom, sa väčšinou držal za McNultym a Jorgensonom, ktorí na tom boli v celkovej klasifikácii lepšie. "Bolo to trochu zvláštne takto vyhrať, pretože som hral na to, že som v priebežnom poradí za nimi. Nie je to najkrajší spôsob, ako vyhrať. Myslím, že obaja na tom boli lepšie ako ja," povedal dvadsaťtriročný dánsky cyklista.

Sobotnú etapu usporiadatelia skrátili takmer o 70 km kvôli nepriaznivej predpovedi počasia, podľa ktorej má v horách snežiť. Úsek z Nice do Madone d'Utelle bude merať 104 km. Preteky sa skončia v nedeľu..

Výsledky 6. etapy Paríž - Nice (Sisteron - La Colle sur Loup):
1. Mattias Skjelmose (Dán./Lidl-Trek) 4:36:51 h, 2. Brandon McNulty (USA/UAE Team Emirates), 3. Matteo Jorgenson (USA/Team Visma) obaja rovnaký čas ako víťaz, 4. Remco Evenepoel (Belg./Soudal Quick-Step) +52 s, 5. Harold Tejada (Kol./Astana Qazaqstan Team), 6. Aurelien Paret Peintre (Fr./AG2R La Mondiale) obaja +53

celkové poradie: 1. McNulty 22:15:58 h, 2. Jorgenson +23 s, 3. Lucas Plapp (Austr./Team Jayco AlUla) +34, 4. Skjelmose +54, 5. Evenepoel +1:03 min, 6. Egan Arley Bernal Gomez (Kol./Ineos Grenadiers) +1:14

 

 

Viac o téme: Brandon McNulty Matteo Jorgenson Mattias Skjelmose Paríž - Nice 2024
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Eurosport
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá