Gól do šatne a bolo vybavené: Slovan zlomil Ružomberok, vyznamenala sa defenzíva

Hráči Slovana oslavujú gólHráči Slovana oslavujú gól Zdroj: SITA/Milan Illík

RUŽOMBEROK - V piatkovom zápase 1. kola nadstavbovej časti Niké ligy v skupine o titul zvíťazili futbalisti ŠK Slovan Bratislava na trávniku MFK Ružomberok 1:0 po góle Nina Marcelliho z nadstaveného času prvého polčasu. Na čele neúplnej tabuľky zvýšil obhajca titulu náskok pred druhým MŠK Žilina na 19 bodov.

Všetko nasvedčovalo tomu, že prvý polčas, ktorý dovtedy nepriniesol ani jednu vážnejšiu šancu, sa skončí bez gólov. No úplne v jeho závere, práve keď sa naplnila nadstavená minúta, Slovan udrel. Po pravej strane sa presadil Lukáš Pauschek a Marcelli do odkrytej brány skóroval - 0:1.

Kým do prestávky sa Liptáci len bránili, druhá polovica bola celá v ich réžii. Dve sľubné hlavičky Martina Boďu však zneškodnil Milan Borjan a Slovan udržal tesný náskok.

Niké liga - 1. kolo skupiny o titul:
MFK Ružomberok - ŠK Slovan Bratislava 0:1 (0:1)
Gól: 45.+1 Marcelli. Rozhodovali: Dzivjak - Hancko, Vitko. ŽK: Malý, Selecký, Smetana (tréner) - Kankava, 2387 divákov.

Ružomberok: Frühwald - Luterán (69. Šefčík), Malý, Maslo (69. Mojžiš), Gabriel, Selecký - Lavrinčík, Zsigmund (81. Domonkos) - Hladík, Chrien, Tučný (46. Boďa)

Slovan: Borjan – Bajrič, Kašia, Wimmer – Pauschek (90.+3 Marušin), Kankava, Savvidis, Vojtko (74. Lichý) – Marcelli (74. Blackman), Kucka, Zmrhal (90. Božík)

Hlasy po zápase:
Ondřej Smetana, tréner Ružomberka: "Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom nás Slovan veľmi nepúšťal do postupného útoku. Nám prípravná fáza veľmi nešla. Museli sme sa skôr spoliehať na rýchlejší prechod, jednak s dlhými loptami, alebo cez strany. Hostia však vzadu boli veľmi pozorní a dôrazní.

Napokon to zlomil gól na konci polčasu, bola to obrovská škoda pre nás. V druhej polovici sme mali viac variant na prestriedanie, či na zmenu tempa, alebo spôsobu hry. Slovan potom skúsene spadol do bloku a my naše mužstvo malo viac priestoru na prípravnú fázu. No myslím si, že s takto vzniknutým priestorom sme sa mohli lepšie vysporiadať a rýchlejšie sa dostávať do finálnej tretiny.

V tomto smere sme boli trošku pomalší. Slovan dal gól, mal aj nejaké príležitosti, pričom my až druhý polčas, keď sme súpera občas dostali pod nejaký tlak, tých šancí sme si však vytvorili málo na to, aby sme skórovali a tak zápas sme nezvládli."

Vladimír Weiss, tréner Slovan: "Som veľmi spokojný s prístupom hráčov a takisto aj s výkonom. Vedeli sme, že v Ružomberku nás čaká ťažký zápas, že súper mal výbornú formu. Tréner Smetana veľmi pomohol tímu organizáciou hry. Mužstvo má tiež vysokých, silových hráčov, z čoho doteraz ťažili. My sme sa na to pripravili.

Bol som presvedčený, že naši hráči budú dobrí v tom, že budú veľa behať, čo sa aj potvrdilo. Bol to súbojový zápas, v ktorom nám chýbalo šesť ofenzívnych hráčov. Boli sme však nebezpeční. Aj keď to nebol zápas o vyložených šanciach. Ružomberok mal jednu čistú tutovku, keď nás podržal brankár. Z našej strany to bol výborný kompaktný výkon. V závere nám už trošku aj dochádzali sily."

Viac o téme: MFK Ružomberok ŠK Slovan Bratislava Vladimír Weiss st. Ondřej Smetana