Valencia ukončila sériu bez víťazstiev, obrovské prekvapenie na úkor Atlética Madrid

Futbalisti Valencie oslavujúci gólFutbalisti Valencie oslavujúci gól Zdroj: Profimedia

VALENCIA - Futbalisti Valencie ukončili trojzápasovú sériu bez víťazstva v španielskej La Lige.

V sobotnom dueli 28. kola triumfovali nad Getafe 1:0, gólom zo 40. minúty o tom rozhodol útočník Hugo Duro.

V ďalšom zápase prehralo Atlético Madrid na pôde Cádizu 0:2, oba góly strelil útočník Juanmi. Cádiz zaznamenal len tretie víťazstvo v tejto sezóne a s 22 bodmi mu patrí zostupová 18. priečka. Atlético je štvrté.

Real Sociedad zvíťazil v Granade 3:2. Domáci viedli do 80. minúty 2:1, v priebehu piatich minút však hostia otočili vďaka gólom Robina Le Normanda a Andreho Silvu.

Girona zvíťazila nad Pamplonou 2:0. V tabuľke tak mali pred nedeľnými duelmi na 2. priečke odstup od prvého Realu Madrid štyri body. "Biely balet" však mal k dobru súboj proti Celte Vigo.