Hradec Králové urobil so súperom krátky proces a ide ďalej: Bodoval aj Oliver Okuliar

Oliver OkuliarOliver Okuliar Zdroj: TASR/Jaroslav Novák

VÍTKOVICE - Hokejisti Mountfieldu Hradec Králové postúpili do štvrťfinále českej extraligy. V treťom stretnutí predkola play off zvíťazili na ľade Vítkovíc 3:1 a sériu vyhrali hladko 3:0.

Zaslúžil sa o to aj slovenský legionár Oliver Okuliar, ktorý zaznamenal asistenciu.

Tri duely stačili na postup aj Litvínovu, v sobotu vyhral v Plzni 2:1 po predĺžení. Prvé dva góly padli už v úvodnej tretine a oba dali Slováci. Za domácich sa presadil obranca Martin Bučko, za hostí útočník Andrej Kudrna. Po troch odohraných zápasoch idú ďalej aj České Budějovice, ktoré triumfovali v Karlových Varoch 3:1.

O postup ešte zabojuje Liberec, ktorý zvíťazil v Olomouci 4:3. Pri víťaznom góle Mareka Zachara z 53. minúty zaznamenali asistencie obranca Michal Ivan a brankár Dávid Hrenák. Gól a asistenciu si v drese domácich pripísal Silvester Kusko, Olomouc vedie sériu 2:1.

predkolo play off českej hokejovej extraligy
tretie zápasy /na 3 víťazstvá/:
HC Vítkovice - Mountfield Hradec Králové 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 58. Fridrich - 4. Freibergs, 39. Ouellet-Blain (OKULIAR), 53. Jergl
/stav série 0:3, postúpil Hradec/

HC Energie Karlovy Vary - Motor České Budějovice 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 49. Kangasniemi - 3. Gulaš, 37. Kondelík, 50. Harris
/stav série 0:3, postúpili Budějovice/

HC Škoda Plzeň - HC VERVA Litvínov 1:2 pp (1:1, 0:0, 0:0 - 0:1)
Góly: 2. BUČKO - 2. KUDRNA, 76. Jurčík
/stav série 0:3, postúpil Litvínov/

HC Olomouc - Bílí Tygři Liberec 3:4 (0:1, 3:1, 0:2)
Góly: 29. Řezníček, 30. Řezníček (KUSKO), 38. KUSKO - 6. Vlach, 32. Bulíř, 50. Derner, 53. Zachar (IVAN, HRENÁK)
/stav série 2:1/

Viac o téme: Tipsport extraliga HC Škoda Plzeň Mountfield Hradec Králové Andrej Kudrna Bílí Tygři Liberec HC Olomouc HC Vítkovice HC Verva Litvínov HC Energie Karlovy Vary Motor České Budějovice Oliver Okuliar Martin Bučko Silvester Kusko