Prekvapivý krok českej šampiónky: Čo sa stalo? Predčasný koniec na turnaji v Indian Wells

Česká tenistka Markéta Vondroušová na turnaji v Indian Wells
Česká tenistka Markéta Vondroušová na turnaji v Indian Wells Zdroj: SITA/AP/Ryan Sun

INDIAN WELLS - Wimbledonská víťazka Markéta Vondroušová odstúpila z tenisového turnaja v Indian Wells.

Organizátori na sociálnej sieti X uviedli, že k zápasu 3. kola s Ukrajinkou Martou Kosťukovou nenastúpia. Podľa agentúry Reuters sa svetová sedmička rozhodla nepokračovať v súťaži z osobných dôvodov. V úvode turnaja Vondroušová deklasovala domácu Bernardu Peraovú 6:0, 6:2.

Turnaj vo dvojhre v kalifornskej púšti skončil aj pre Kateřinu Siniakovú, ktorá prehrala v 2. kole s Elinou Svitolinovou 3:6, 6:2 a 1:6. Ukrajinke podľahla aj štvrtýkrát v kariére, zakaždým to bolo v troch setoch.

Sabalenková na hrane vypadnutia

Svetová dvojka a vlaňajšia finalistka Aryna Sabalenková z Bieloruska odvrátila v stretnutí s Američankou Peyton Stearnsovou štyri mečbaly a zvíťazila 6:7, 6:2, 7:6. S 64. hráčkou rebríčka WTA sa trápila takmer tri hodiny.

"Je to neuveriteľná hráčka a hrala šialene. Pri sieti mi povedala 'mala som ťa'. A mala pravdu. Asi som mala jednoducho len trochu šťastia, že som vyhrala," uviedla Sabalenková. Víťazka tohtoročného Australian Open sa v treťom kole stretne s Britkou Emmou Raducanuovou, ktorej uľahčila postup skreč Ukrajiny Dajany Jastremskej za stavu 4:0 pre šampiónku US Open 2021.

Zo hry vonku je finalistka úvodného grandslamu sezóny Číňanka Čeng Čchin-wen, ktorá podľahla krajanke Jüan Jüe 4:6, 3:6. Štyridsiatadeviata hráčka sveta potvrdila víťazstvom dobrú formu po triumfe na predchádzajúcom turnaji v Austine.