Explózia radosti na Zemplíne: Hádzanárky Iuventy spravili rázny krok k postupu do semifinále

Oslavujúca lavička Michaloviec v prvom zápase štvrťfinále Európskeho pohára EHF v hádzanej žien MŠK Iuventa Michalovce – Cabooter HandbaL VenloOslavujúca lavička Michaloviec v prvom zápase štvrťfinále Európskeho pohára EHF v hádzanej žien MŠK Iuventa Michalovce – Cabooter HandbaL Venlo Zdroj: TASR/František Iván

MICHALOVCE - Hádzanárky Iuventy Michalovce spravili významný krok k postupu do semifinále Európskeho pohára EHF. V prvom štvrťfinálovom zápase zdolali na domácej palubovke holandský tím Cabooter HandbaL Venlo rozdielom dvanástich gólov 30:18. Odveta je na programe v sobotu 16. marca v Holandsku.

Michalovčanky zachytili úvod zápasu a po góle Kompaniecovej viedli o tri góly - 5:2. Za stavu 7:3 im nevyšlo viacero ofenzívnych akcií a hostky vyrovnali - 7:7. Domáce však nedovolili súperkám dostať sa do vedenia, naopak, vydareným záverom prvého polčasu získali štvorgólový náskok - 12:8.

Iuventa v úvode druhého polčasu odskočila súperkám na rozdiel deviatich gólov - 18:9. Nevyhla sa však slabšej pasáži, keď hráčky Venla znížili z 18:9 na 18:13. Ďalší priebeh druhého polčasu bol však už v réžii domáceho družstva, ktoré si v závere vypracovalo 12-gólový náskok, ktorý si napokon prenieslo do odvety.

Hráčky Michaloviec sa tešia Galéria fotiek (9) Zdroj: TASR/František Iván

štvrťfinále EP EHF, 1. zápas:

Iuventa Michalovce - Cabooter HandbaL Venlo 30:18 (12:8)
Zostava a góly Iuventy: De Almeidová, Jablonská-Bobalová - Kompaniecová 6, Radovičová, Wollingerová a Klučková po 4, Popovcová a Krivokapičová po 3, Habánková 2, Bačenková, Kohuchová a Biegerová po 1, Pejovičová, Dorszová, Soskydová, najviac gólov Venlo: De Swartová, Kruijswijková po 4, rozhodovali: Fotakidis, Kinatzidis (obaja Gr.), TH: 6/5 - 3/2, vylúčené: 7:2,