VIDEO Swiateková nedovolila pripomienku austrálskej senzácie: Poslednú Češku v pavúku ukončila kanárom

Iga Swiateková a Linda NoskováIga Swiateková a Linda Nosková Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

INDIAN WELLS - Česká tenistka Linda Nosková nedokázala po nádejnom začiatku zaskočiť na turnaji v Indian Wells Igu Swiatekovú a premiérové osemfinále si pri druhom štarte v kalifornskej púšti nezahrá.

So svetovou jednotkou v treťom kole prehrala 4:6, 0:6 a nenadviazala na senzačné víťazstvo vo vzájomnom dueli na januárovom Australian Open.

Devätnásťročná Nosková v úvodnom sete zobrala favoritke v tretej hre podanie, ujala sa vedenia 4:2 a mala aj tri ďalšie brejkbaly. Žiaden už ale nevyužila a kontrolu prevzala súperka. Poľka získala ďalších desať hier v rade a v druhom sete vyprevodila poslednú českú zástupkyňu v pavúku s kanárom.

V boji o štvrťfinále ju čaká Julia Putincevová z Kazachstanu, ktorá prešla cez domácu Madison Keysovú po setoch 6:4 a 6:1.

Caroline Wozniacká (Dán.) - Katie Volynetsová (USA) 6:2, 4:6, 6:0

Anastasia Pavľučenkovová (Rus.-22) - Beatriz Haddadová Maiová (Braz.-12) 2:6, 6:4, 6:3