VIDEO Duda a Suslov svedkami škandalózneho záveru: Viem, že čo som urobil, je neospravedlniteľné!

Domáci tréner Roberto D'Aversa sa pokúsil udrieť hlavou Thomasa HenryhoDomáci tréner Roberto D'Aversa sa pokúsil udrieť hlavou Thomasa Henryho Zdroj: SITA/AP/Giovanni Evangelista/LaPresse

LECCE - Lecce prepustilo trénera Roberta D'Aversu, ktorý po nedeľňajšom záchranárskom súboji v talianskej lige s Veronou udrel hlavou hosťujúceho útočníka Thomasa Henryho. Klub o tom informoval na webe.

Hellas Verona, v zostave so slovenskými reprezentantmi Tomášom Suslovom a Ondrejom Dudom, zvíťazili v 28. kole Serie A v Lecce 1:0. O ich triumfe rozhodol v 17. minúte Michael Folorunsho po prihrávke Suslova. Hellas sa vďaka zisku troch bodov posunul v neúplnej tabuľke talianskej ligy na 13. miesto.

Záchranársky súboj Serie A mal škandalóznu dohru. Po skončení zápasu sa totiž domáci tréner Roberto D'Aversa pokúsil udrieť hlavou Thomasa Henryho. Útočník Verony sa najprv zvalil na zem, vzápätí sa na kouča vrhol a museli ho upokojiť spoluhráči.

Neospravedlniteľné

Henry aj D'Aversa za roztržku dostali červenú kartu. "Čo som urobil, je neospravedlniteľné, to viem. Ale nešiel som kvôli tomu na ihrisko. Išiel som tam preto, aby som zabránil vylúčeniu našich hráčov, pretože tam bolo veľa provokácií," uviedol pre Sky Sports 48-ročný tréner.

Teraz už bývalý tréner Galéria fotiek (2) Teraz už bývalý tréner Lecce Roberto D'Aversa Zdroj: SITA/AP/Fabrizio Corradetti/LaPresse

"Po udalostiach v nedeľňajšom zápase proti Hellasu Verona sme sa rozhodli ukončiť spoluprácu s trénerom Robertom D'Aversom. Ďakujeme mu i jeho realizačnému tímu za odvedenú prácu," uvádza sa v stanovisku Lecce, ktoré sprostredkovala agentúra AP.

D'Aversa viedol Lecce od vlaňajšieho júna. Tím pod jeho vedením v doterajších 28 kolách Serie A získal 25 bodov a od pásma zostupu ho delí jediný bod. Štyridsaťsedemročný kouč má za sebou tiež angažmány v Parme a Sampdorii Janov.

Viac o téme: Ondrej Duda Hellas Verona US Lecce Tomáš Suslov Roberto D'Aversa Thomas Henry
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/Fabrizio Romano
  • Zdroj: TASR, ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy