VIDEO Do NHL vrátil bitky, teraz to prehnal: Škaredý zákrok mladíka neostal bez povšimnutia

Matt Rempe trávi viac času mimo hru, ako na ľadeMatt Rempe trávi viac času mimo hru, ako na ľade Zdroj: SITA/AP/Peter K. Afriyie

NEW YORK - Hokejovému tímu New York Rangers bude v štyroch zápasoch NHL chýbať útočník Matt Rempe.

Dvadsaťjedenročného nováčika vedenie ligy potrestalo za to, že v pondelňajšom zápase udrel lakťom do hlavy obrancu Jonasa Siegenthalera z New Jersey.

Rempe za zákrok v dueli, ktorý Rangers vyhrali 3:1, dostal od rozhodcov trest na päť minút a do konca stretnutia. Na plate tak príde o 17.083 dolárov a zmešká po zápase s Carolinou aj ďalšie s Tampou Bay, Pittsburghom a New York Islanders.

Rempe v NHL debutoval iba v polovici februára, ale do ligy vletel ako kométa. Na konte má len desať zápasov, stihol sa v nich však jedenásťkrát pobiť a dostať 54 trestných minút. V súťaži pritom doteraz odohral 56 minút a 28 sekúnd. V bodovaní má bilanciu 1+1.

Viac o téme: New York Rangers Matt Rempe