VIDEO S absolútnym prehľadom a gráciou: Najstaršie cyklo podujatie korisťou domáceho chlapca

Alberto BettiolAlberto Bettiol Zdroj: SITA/AP/LaPresse/Fabio Ferrari

TURÍN - Najstaršie preteky v cyklistickom kalendári Miláno-Turín vyhral Talian Alberto Bettiol.

30-ročný člen tímu EF Education-EasyPost zvíťazil v 105. ročníku pretekov, ktorý sa prvýkrát jazdili v roku 1876, po sólovom úniku.

Bettiol sa odpútal od pelotónu zhruba 30 kilometrov pred cieľom a náskok udržal až na turínskom predmestí Salassa. Po 177 km prešiel páskou o sedem sekúnd skôr ako Švajčiar Jan Christen, za ktorým s odstupom dvoch sekúnd nasledovala väčšia skupina na čele s iným švajčiarskym cyklistom Marcom Hirschim.

"Som hrdý na to, že som vyhral jeden z najlegendárnejších pretekov v Taliansku," uviedol Bettiol po piatom víťazstve kariéry.

Preteky Miláno-Turín boli predohrou k úvodnému monumentu sezóny Miláno-Sanremo, ktoré sa pôjdu v nedeľu.

Viac o téme: Alberto Bettiol Miláno-Turín 2024