Verdikt lekárov znie jasne: Mladý európsky klenot NBA môže zabudnúť na rýchly návrat

Turecký pivot Alperen Sengun leží v bolestiach na palubovkeTurecký pivot Alperen Sengun leží v bolestiach na palubovke Zdroj: SITA/AP/Randall Benton

HOUSTON - Opora Houstonu Alperen Sengün kvôli zranenému členku podľa zámorských médií už nezasiahne do základnej časti NBA a nepomôže tímu v boji o play-off.

Turecký basketbalista sa zranil v závere nedeľného zápasu v Sacramente, keď zle dopadol po vzdušnom súboji s Domantasom Sabonisom. 21-ročný pivot opustil palubovku na vozíku.

Pred nešťastným zákrokom, za ktorý mu rozhodcovia odpískali faul, zaznamenal Sengün 14 bodov a šesť doskokov. Houstonu pomohol k víťazstvu 112:104, ktoré priblížilo tím v Západnej konferencii k desiatke pre play-off. Už bez Sengüna vyhrali Rockets aj v utorok v San Antoniu a priblížili sa desiatemu Golden State aj deviatym Los Angeles Lakers. Do konca základnej časti zostáva Rockets odohrať 17 zápasov.

Sengün sa stal vo svojej tretej sezóne v NBA oporou Houstonu. S priemerom cez 21 bodov a deväť doskokov je najlepším hráčom tímu.

Viac o téme: NBA Houston Rockets Alperen Sengun
  • Autor: © Zoznam/
  • X/StatMuse
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy