Liverpool opäť zdrvujúci: Pražská Sparta odchádzala z Anfieldu s poriadne krutým výpraskom

Radosť Mohameda Salaha a Codyho GakpaRadosť Mohameda Salaha a Codyho Gakpa Zdroj: SITA/AP/Jon Super

LIVERPOOL - Domáci futbalisti Liverpoolu FC vyhrali nad Spartou Prahou v pomere 6:1 a poľahky postúpili do štvrťfinále s konečným skóre 11:2.

Sparta zažila na Anfield Road štvrťhodinu hrôzy, keď už po 14 minútach prehrávala 0:4. Obrovské chyby v obrane rezultovali v štyri góly v priebehu siedmich minút, keď postupne skórovali Darwin Nunez, Bobby Clark, Mohamed Salah a Cody Gakpo. Český majster potom na chvíľu zastavil gólostroj domácich a dokázal do prestávky znížiť zásluhou Veljka Birmančeviča.

Po zmene strán inkasoval ešte dvakrát, na 6:1 upravil druhým gólom v zápase Gakpo. Holandský reprezentant bol blízko hetriku, tretí zásah mu neuznali pre ofsajd.

Liverpool FC - Sparta Praha 6:1 (4:1)
Góly: 14. a 55. Gakpo, 7. Nunez, 8. Clark, 10. Salah, 48. Szoboszlai - 42. Birmančevič