VIDEO Poďakovala za narodeninové priania a oznámila zlú správu: Shiffrinová sa definitívne rozhodla

Mikaela Shiffrinová sa na súťažné svahy vrátila triumfomMikaela Shiffrinová sa na súťažné svahy vrátila triumfom Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

SAALBACH - Americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová definitívne nenastúpi vo finále Svetového pohára v nedeľňajšom obrovskom slalome.

Vo štvrtok večer to oznámila na sociálnej sieti Facebook. Rakúsky Saalbach bude dejiskom finále SP alpských lyžiarok i lyžiarov.

"Veľmi ďakujem za narodeninové priania. Samozrejme som dúfala, že sa mi ešte v tejto sezóne podarí štartovať v obrovskom slalome. Nemáme však čas pripraviť sa na nedeľňajšie preteky. Teším sa na ďalší slalom a potom na prípravu na ďalšiu sezónu," napísala Shiffrinová.

Dvadsaťdeväťročná Američanka sa zranila koncom januára v zjazde v Cortine d'Ampezzo. Naspäť v akcii je od víkendového podujatia v Are, kde obhájila malý krištáľový glóbus v slalome, no v iných disciplínach už v prebiehajúcej sezóne neštartuje.

Tento ročník poznačili zranenia viacerých favoritiek vrátane Slovenky Petry Vlhovej, ktorá si roztrhla predný krížny väz na domácom podujatí v Jasnej. Shiffrinová nastupovala v tejto sezóne ako obhajkyňa veľkého glóbusu a dvoch malých za slalom a "obrák". V zbierke má 16 titulov, z toho päť celkových.

Viac o téme: Obrovský slalom Slalom Mikaela Shiffrinová Svetový pohár Saalbach
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Facebook/Mikaela Shiffrin
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy