Pomaly zabúdali, ako chutí domáca výhra: Real Sociedad pretrhol čiernu sériu

Futbalisti Realu Sociedad oslavujú gólFutbalisti Realu Sociedad oslavujú gól Zdroj: Profimedia

MADRID - Po troch a pol mesiacoch ukončili futbalisti San Sebastianu v španielskej lige čakanie na domácu výhru. Zostupom ohrozený Cádiz v 29. kole porazili 2:0.

V prvom polčase poslal Real Sociedad do vedenia Merino. Po prestávke poistil víťazstvo Zacharjan, ktorý dva týždne nehral kvôli zraneniu lýtka.

San Sebastian neprehral s Cádizom ani 16. domáci zápas v histórii španielskej najvyššej súťaže. Výhrou si poistil šieste miesto v tabuľke.

Cádiz v obrane so slávistom Ousouom nenadviazal na prekvapivé víťazstvo nad Atléticom Madrid a po troch stretnutiach vyšiel bodovo naprázdno. Premárnil možnosť opustiť zostupovú 18. pozíciu.

Real Sociedad San Sebastian - CF Cádiz 2:0 (1:0)
Góly: 28. Merino, 68. Zacharyan

Viac o téme: Real Sociedad La Liga Cádiz CF