VIDEO Dúbravka si nezahrá o pohárové finále: Hviezda City našla recept na slovenského brankára

Zasahujúci Martin DúbravkaZasahujúci Martin Dúbravka Zdroj: SITA/AP/Dave Thompson

MANCHESTER - Futbalisti Manchestru City postúpili do semifinále Pohára FA. V sobotňajšom štvrťfinálovom zápase potvrdili pozíciu favorita a zdolali Newcastle United 2:0. Za hostí odchytal celý zápas slovenský brankár Martin Dúbravka.

Oba góly strelil Bernardo Silva, prvý už v 13. minúte. Dúbravka bol v oboch prípadoch v úlohe štatistu, keďže úspešné oblúkové strely boli tečované obrancami do protipohybu slovenského brankára.

Úradujúci držiteľ pohára vyhral na strely 16:2, do priestoru brány bol pomer v jeho prospech 5:1. Za domácich dával o sebe pred súperovou bránou vedieť aj Jeremy Doku, jediný pokus medzi tri žrde mal na druhej strane Alexander Isak.

Silva uzavrel skóre krátko po polhodine hry a zabezpečil svojmu tímu rekordné šieste pohárové semifinále za sebou. V druhom polčase tempo hry klesalo intenzívnejúcim dažďom.