Mimoriadna správa: Sagan musí podstúpiť zákrok, opäť sa mu ozvali problémy so srdcom!

Peter Sagan vo francúzskom MarseillePeter Sagan vo francúzskom Marseille Zdroj: Profimedia

MARSEILLE - Slovenský cyklista Peter Sagan budúci týždeň podstúpi operáciu srdca.

Počasu víkendu mal absolvovať preteky preteky v horskej cyklistike vo francúzskom Marseille, ale pre opätovné problémy so srdcom počas prípravy sa rozhodol neštartovať. Sagan to uviedol v nedeľu na sociálnej sieti Instragram.

"Počas tréningu na kamenistých cestách v Marseille moje srdce zažilo niekoľko otrasov. Nie je to nič vážne. Budúci týždeň ma čaká operácia a som si istý, že vďaka môjmu priateľovi, športovému kardiológovi Dr. Robertovi Corsettimu, sa čoskoro vrátim k pretekaniu," uviedol Sagan.

Tridsaťštyriročný pretekár sa vo februári v nemocnici v talianskej Ancone podrobil procedúre na odstránenie problémov so srdcom. Pod kožu mu implantovali senzor tepu, ktorý bude monitorovať jeho stav. Trojnásobný majster sveta mal na pretekoch v horskej cyklistike v španielskej Chelve problémy s nezvyčajne vysokým tepom - abnormálnu tachykardickú epizódu.

V cieli mu opakovane namerali tepovú frekvenciu, ktorá prekonala hranicu 200 úderov za minútu. V Ancone sa vtedy podrobil detailnejším vyšetreniam a tie ukázali, že operácia vážnejšieho charakteru nie je nutná. Procedúry v Ancone vykonal riaditeľ kliniky, profesor Antonio Dello Russo za prítomnosti kardiológa Corsettiho, ktorého Sagan pozná od začiatku profesionálnej kariéry.

Cieľom je Paríž

Sedemnásobný víťaz zeleného dresu na Tour de France sa momentálne venuje horskej cyklistike za tím Specialized Factory Racing Team. Jeho cieľ je kvalifikovať sa na OH v Paríži, na to však musí nazbierať dostatočné množstvo UCI bodov. Iba 19 najlepších krajín sa kvalifikuje na OH 2024 a Slovensku momentálne patrí až 38. miesto.

Sagan má na splnenie kvalifikačných kritérií čas do 26. mája. Ďalšia šanca je, že by dostal možnosť štartovať na základe prerozdelenia nevyužitých miesteniek po konci kvalifikačného procesu. Sagan by mal v marci v drese Pierre Baguette Cycling štartovať na cestných pretekoch v Slovinsku.

Po nich sa presunie do brazílskeho Mairipor, kde 12.-14. apríla štartuje SP v horskej cyklistike. V máji sa prestaví na cestných etapových pretekoch Okolo Maďarska (8.-12. mája).

Viac o téme: Peter Sagan
  • Autor: © Zoznam/
  • Instagram/petosagan
  • Zdroj: TASR

Súvisiace články

Staršie správy

Videá