Nečakaná správa: Slováci sa musia zaobísť bez Čavriča! Je to jeho rozhodnutie, reaguje zväz

Aleksandar Čavrič v drese SlovanuAleksandar Čavrič v drese Slovanu Zdroj: TASR/Martin Baumann

SENEC - Slovenská futbalová reprezentácia sa v marcových prípravných zápasoch proti Rakúsku a Nórsku bude musieť zaobísť bez Aleksandara Čavriča. Srbský útočník, ktorý si mal po zisku občianstva odkrútiť premiéru v národnom tíme Slovenska, neprišiel v nedeľu na zraz.

Slovenský futbalový zväz pritom urobil maximum pre to, aby útočník japonskej Kašimy Antlers mohol reprezentovať.

"On sám deklaroval záujem reprezentovať Slovensko. V tejto chvíli je však situácia taká, že nepríde. Je to jeho vlastné rozhodnutie a my ho musíme akceptovať," uviedla pre oficiálny web SFZ senior media manažérka Monika Jurigová.

Čavrič prispel v nedeľu v japonskej lige gólom k víťazstvu Kašimy nad Kawasaki Frontale 2:1, keď v 48. minúte otvoril skóre. V stretnutí odohral 89 minút.

Viac o téme: Slovensko Aleksandar Čavrič Francesco Calzona