VIDEO Alcaraz v najlepšom móde! Prvý titul od Wimbledonu, Medvedev vzdoroval iba v úvodnom sete

Španielsky tenista Carlos Alcaraz sa stal víťazom turnaja ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian WellsŠpanielsky tenista Carlos Alcaraz sa stal víťazom turnaja ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells Zdroj: SITA/AP/Ryan Sun

INDIAN WELLS - Španielsky tenista Carlos Alcaraz sa stal víťazom turnaja ATP Masters 1000 v kalifornskom Indian Wells. Dvojnásobný grandslamový šampión zdolal vo finále Rusa Daniila Medvedeva 7:6, 6:1.

Druhý hráč svetového rebríčka stratil v prvom sete svoje prvé podanie a prehrával už 0:3. V piatom geme však brejkol Medvedeva, následne vyrovnal na 3:3 a v dvanástom geme čistou hrou na 6:6.

V tajbrejku viedol 3:0 aj 5:2, jeho súper skorigoval na 5:5, ale potom stratil podanie a nakoniec prehral 5:7. Prvý ste trval vyše 70 minút, druhý ani nie polovicu a Alcaraz v ňom dominoval. Medvedeva brejkol v druhom i šiestom geme a následne premenil prvý mečbal.

Dvadsaťročný Španiel si napravil chuť po nie príliš vydarenom začiatku sezóny, v ktorom ho zabrzdilo aj zranenie členka.

"Toto víťazstvo pre mňa veľa znamená, pretože ešte pred týždňom som mal veľké pochybnosti ohľadom svojho členku," pripomenul Alcaraz zdravotné problémy, kvôli ktorým odstúpil z predchádzajúceho turnaja v Riu de Janeiro.

"Mám za sebou zložité mesiace. Na kurte som to nebol ja, nebavilo ma to, čo bolo veľmi ťažké. Ale tu, akonáhle som vstúpil na dvorec, som sa cítil lepšie a lepšie. Som naozaj rád, že som opäť dokázal vyhrať tento turnaj," dodal.

Medvedev neodplatil Alcarazovi vlaňajšiu finálovú prehru a nepodarilo sa mu skompletizovať zbierku titulov z hardových podujatí ATP 1000. Zo šiestich nevyhral iba v Indian Wells.

Svetová dvojka získala 13. titul na okruhu ATP Tour, z toho piaty z turnajov Masters 1000. Pre Alcaraza ide o prvý triumf od júlového finále Wimbledonu, v ktorom zdolal Srba Novaka Djokoviča.