VIDEO Američan kraľuje druhý týždeň po sebe: Svetová jednotka uchmatla tituly aj veľké milióny

Golfista Scottie Scheffler s víťaznou trofejou Golfista Scottie Scheffler s víťaznou trofejou Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky

PONTE VEDRA BEACH - Svetová jednotka Scottie Scheffler dokázal ako prvý obhájiť víťazstvo na prestížnom golfovom turnaji Players Championship.

Vyhral druhý týždeň po sebe. Minulú nedeľu oslavoval na Arnold Palmer Invitational v Orlande, kde ukončil ročné čakanie na výhru.

Vďaka skvelému finišu na The Players získal dvadsaťsedemročný Američan ôsmy titul na PGA Tour, za ktorý inkasoval 4,5 milióna dolárov.

Pred posledným kolom v Ponte Vedra Beach strácal Scheffler päť rán na vedúceho Xandera Schauffeleho. Na záver súťaže, ktorá má najvyššiu dotáciu (25 miliónov dolárov) na americkom okruhu s výnimkou majorov, sa blysol najlepším výkonom dňa 64 rán, osem pod par. S celkovým skóre -20 porazil o jednu ranu trojicu krajanov Schauffele, Brian Harman a Wyndham Clark.

V úvode turnaja pritom Schefflera trápil boľavý krk. "Som celkom dosť súťaživý a nechcel som turnaj vzdať. Robil som, čo som mohol, aby som sa udržal, kým sa to nezlepší. Dnes to bolo dobré," povedal. Za dva týždne zarobil 8,5 milióna dolárov a v kariére sa prehupol už vyše 50 miliónov.

Viac o téme: PGA Tour Scottie Scheffler Players Championship