VIDEO Vydarená nedeľa v slovenskej réžii: Dvaja chlapci s bodmi, Kelemenovci atakujú špicu

Slovenský hokejista Miloš Kelemen v drese Tucsonu RoadrunnersSlovenský hokejista Miloš Kelemen v drese Tucsonu Roadrunners Zdroj: Twitter/Tucson Roadrunners

TUCSON - Dvaja slovenskí hokejisti bodovali v noci na pondelok v nižšej zámorskej súťaži AHL.

Miloš Kelemen sa zapísal do kanadského bodovania v treťom zápase za sebou v drese Tucson Roadrunners, keď dosiahol asistenciu. Bodoval aj obranca Samuel Kňažko z Clevelandu, ktorý mal tiež jednu asistenciu.

Tucson triumfoval vo štvrtom stretnutí v sérii, zdolal Texas Stars 6:3. V 46. minúte dal víťazný gól Aku Raty a dvadsaťštyriročný Kelemen si pripísal bod. Nastúpil v 44 zápasoch a zaznamenal 28 bodov (14+14). Jeho krajan a obranca Patrik Koch nebodoval.

Rovnako asistenciu si pripísal aj Kňažko. Jeho Cleveland Monsters zdolali Wilkes-Barre/Scranton 3:2 po predĺžení. V 63. minúte rozhodol počas presilovej hry Stanislav Svozil a dvadsaťjedenročný slovenský bek mu prihral. Kňažko bodoval v treťom z uplynulých štyroch duelov. V tejto sezóne odohral 35 zápasov s bilanciou 1+10.

Body sa sypali aj juniorom vo vzájomnom súboji

Slovenský hokejista Servác Petrovský pomohol dvoma gólmi k víťazstvu Owen Sound nad Sudbury (6:4) v zápase zámorskej OHL. V drese hostí sa predstavil aj jeho krajan Dalibor Dvorský, ktorý si pripísal asistenciu a bodoval v dvanástom dueli za sebou. V tejto sezóne zaznamenal 82 bodov (40+42), Petrovský ich nazbieral 51 (19+32).

V dueli Guelphu s Kitchenerom (5:4) sa proti sebe predstavili brankár Damian Slávik a útočník Filip Mešár. Slávik si pripísal 26 zákrokov, Mešár naňho vystrelil raz. V drese Kingstonu štartoval obranca Jakub Chromiak, jeho tím zdolal North Bay 4:3 po predĺžení.

Viac o téme: AHL Tucson Roadrunners Miloš Kelemen Samuel Kňažko Sudbury Wolves Dalibor Dvorský Servác Petrovský Owen Sound Attack Cleveland Barons