Český šport sa zahalil do smútku: Zomrel dlhoročný funkcionár a člen Siene slávy

Zdroj: Getty Images

PRAHA - Vo veku 79 rokov včera zomrel niekdajší predseda Českého zväzu telesnej výchovy Vladimír Srb. O úmrtí funkcionára, ktorý bol tiež dlhoročným šéfom českého plaveckého športu, informoval na svojom webe plavecký zväz ČSPS.

Srb, ktorý funkcionársku dráhu zahájil už v 21 rokoch, bol prvým mužom českého športu v piatich volebných obdobiach v rokoch 1990 až 2010. Jeho nástupcom na čele organizácie, ktorá sa neskôr transformovala v Českú úniu športu (ČUS), sa stal Pavel Kořan.

České plávanie viedol taktiež dvadsať rokov od roku 1995. Prvýkrát sa ale plaveckým predsedom stal už pred novembrom 1989. V roku 2015 ho nahradil Petr Ryška, zatiaľ čo Srb bol menovaný za čestného predsedu. Srb pôsobil ako tréner v Bohemians Praha a tiež ako medzinárodný rozhodca.

Na prelome tisícročí bol šesť rokov členom technickej komisie plávania Európskej plaveckej federácie a následne pracoval v rovnakom orgáne diaľkového plávania pri svetovej organizácii FINA. Člen Siene slávy českého a československého plávania nedávno dostal od výkonného výboru ČSPS čestné uznanie za rozvoj plaveckých športov v Českej republike.

Viac o téme: Vladimír Srb
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy