Nestačila Rubialesova kauza s bozkom? Polícia vyšetruje ďalší škandál v španielskom futbale

Ilustračné fotoIlustračné foto Zdroj: Getty Images

MADRID - Španielska polícia zatkla šesť ľudí a prehľadala kancelárie futbalového zväzu a ďalšie miesta v rámci vyšetrovania korupcie a prania špinavých peňazí.

Podozrenie sa týka okrem iného zmluvy zväzu o usporiadaní španielskeho Superpohára v Saudskej Arábii. Polícia potvrdila, že podnikla razie v priestoroch zväzu v Madride a súkromnom sídle bývalého šéfa španielskeho futbalu Luisa Rubialesa v Granade.

Celkom sa podľa prokuratúry operácia týkala jedenástich miest. Očakáva, že počet zadržaných ešte vzrastie. Rubiales zatiaľ medzi zatknutými nie je.

Rubiales, ktorý v septembri po škandále s bozkom španielskej futbalistky pri odovzdávaní zlatých medailí na MS z funkcie odstúpil, počas svojho pôsobenia na čele zväzu stál za prepracovaním formátu Superpohára.

Luis Rubiales Galéria fotiek (2) Luis Rubiales Zdroj: SITA/AP/Manu Fernandez

Ten sa v roku 2020 zmenil na miniturnaj pre štyri tímy a presunul sa do Saudskej Arábie. Zmluva údajne mala zväzu vyniesť 40 miliónov eur za každý ročník.

Prokuratúra začala vyšetrovanie dohody v roku 2022 po tom, čo unikol audiozáznam rozhovoru medzi Rubialesom a obrancom Barcelony Gerardom Piquém ohľadom provízií v miliónoch dolárov.

Viac o téme: UEFA Španielsko Luis Rubiales
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy