Po kauze Alvesa ďalší trest za znásilnenie: Exhviezda Realu Madrid si musí odsedieť deväť rokov

Súdne pojednávanie v kauze RobinhoSúdne pojednávanie v kauze Robinho Zdroj: SITA/AP/Eraldo Peres

SAO PAULO - Brazílsky súd rozhodol, že bývalý brazílsky futbalový reprezentant Robinho si musí vo svojej vlasti odsedieť deväťročný trest väzenia za znásilnenie, za ktoré bol v roku 2017 odsúdený v Taliansku.

Niekdajšia futbalová hviezda sa podľa agentúry AP môže ešte odvolať na Najvyšší súd.

Štyridsaťročný Robinho bol v novembri 2017 v Taliansku odsúdený za to, že o štyri roky skôr v čase pôsobenia v AC Miláno znásilnil spoločne s ďalšími piatimi mužmi na diskotéke dvadsaťdvaročné albánske dievča.

Brazília svojich občanov do zahraničia nevydáva, preto Taliansko v roku 2022 požiadalo brazílske úrady, aby si niekdajší útočník Realu Madrid alebo Manchestru City odsedel trest vo vlasti. Sudcovia federálneho súdu dnes za tento návrh hlasovali v pomere 9:2.

Robinho žije v Santose a vlani v marci brazílskym úradom odovzdal svoj cestovný pas. Trvá na svojej nevine a tvrdí, že k sexu so ženou v milánskom podniku došlo so vzájomným súhlasom.

Robinho bol zázračným dieťaťom brazílskeho futbalu, už v 18 rokoch ho zo Santosu kúpil Real Madrid. V priebehu kariéry získal ligové tituly v Španielsku (s Realom), Taliansku (s AC Miláno), Turecku (s Basaksehirom) a Číne (Kuang-čou Evergrande). Za brazílsku reprezentáciu odohral 100 zápasov a vyhral s ňou Copa América.

Viac o téme: Robinho
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy