Ledecká vypálila rybník favoritkám! Historický rekord, poznáme držiteľku malého glóbusu za super-G

Česká lyžiarka Ester LedeckáČeská lyžiarka Ester Ledecká Zdroj: SITA/AP/Alessandro Trovati

SAALBACH - Česká lyžiarka Ester Ledecká vyhrala finálový super-G alpského Svetového pohára v Saalbachu. V rakúskom stredisku triumfovala s náskokom 28 stotín pred Taliankou Federicou Brignoneovou. Tretia skončila Nórka Kajsa Vickhoff Lieová (+0,30).

Švajčiarka Lara Gutová-Behramiová si vďaka siedmemu miestu zabezpečila malý glóbus v tejto disciplíne, za Ledeckou zaostala o 52 stotín.

Ledecká predviedla dravú jazdu, zvládla i technické pasáže a dosiahla štvrtý triumf v prestížnom seriáli, druhý v superobrovskom slalome. V decembri 2020 nenašla premožiteľku vo francúzskom Val d´ Isere. Češka si dala pekný darček k sobotňajším 29. narodeninám.

Ledecká v tejto sezóne vyhrala v snoubordovom kolotoči SP tri paralelné slalomy, v piatok sa postavila na najvyšší stupienok aj v alpskej súťaži. "V zime som bola dva mesiace chorá. Som hrdá, akým spôsobom som sa dokázala vrátiť na svahy," uviedla Ledecká pre agentúru APA.

Gutová-Behramiová potrebovala byť v bodovanej 15-ke, aby si zabezpečila piaty malý glóbus v super-G a to sa jej podarilo. Pre Švajčiarku je to už tretia trofej v sezóne, uplynulú nedeľu získala veľký glóbus za celkové prvenstvo v SP i malú guľu za obrovský slalom. Zároveň dosiahla na piaty malý glóbus za super-g, čo je historický rekord.

"Som hrdá a šťastná, že som pridala do zbierky ďalšiu sezónnu trofej. Chcela som dosiahnuť lepšie umiestnenie, no získala som dôležité body, ktoré mi stačili na to, aby som sa v hodnotení disciplíny udržala pred Federicou Brignoneovou. V sobotňajšom zjazde chcem dať vydarenú bodku za fantastickou sezónou," uviedla Gutová-Behramiová v cieľových priestoroch.

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 20

Viac o téme: Cornelia Hütterová Federica Brignoneová Ester Ledecká Lara Gutová-Behramiová Super-G Kajsa Vickhoff Lieová Saalbach