Aký je skutočný dôvod? Problémy reprezentácie, súper náhle zrušil kvalifikačný zápas

Japonskí futbaloví reprezentantiJaponskí futbaloví reprezentanti Zdroj: SITA/AP/Aijaz Rahi

KUALA LUMPUR - Budúcotýždňový zápas ázijskej kvalifikácie MS 2026 medzi futbalistami KĽDR a Japonska sa neuskutoční.

Ázijská futbalová konfederácia rozhodla o jeho zrušení iba niekoľko hodín po tom, ako ho najprv presunula do neutrálneho dejiska.

"Zápas medzi KĽDR a Japonskom, ktorý sa mal konať 26. marca, sa neskutoční pre neočakávané okolnosti," uviedla AFC v stanovisku, z ktorého citovala agentúra AFP. O zrušení duelu rozhodla po rozhovoroch s predstaviteľmi Medzinárodnej futbalovej federácie.

Vo štvrtok Severná Kórea informovala, že nebude schopná zorganizovať zápas s Japonskom v hlavnom meste Pchjongjang. Dôvod tohto kroku neoznámila. AFC uviedla, že celú záležitosť teraz posúdia príslušné komisie FIFA. V tejto chvíli nie je známe, či sa zápas v budúcnosti odohrá. Generálny sekretár AFC Windsor John ešte pred rozhodnutím konfederácie v piatok pre AFP uviedol, že duel by sa mal uskutočniť na neutrálnej pôde.

Zápas v Pchjongjangu by bol prvý v Severnej Kórei pre japonský národný tím od roku 2011 a zároveň jeden z mála medzinárodných stretnutí, ktoré sa uskutočnili v izolovanej KĽDR. Už vo februári presunuli zápas baráže o postup na olympijský turnaj futbalistiek KĽDR - Japonsko z Pchjongjangu na neutrálnu pôdu do Saudskej Arábie. Podľa japonskej agentúry Kjódo nechcela Severná Kórea hostiť súboj pre obavy z bakteriálnej infekcie v Japonsku.

Viac o téme: KĽDR Japonsko
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy