Pred finále Ligy majstrov utrpeli fyzickú alebo psychickú ujmu: UEFA odškodní fanúšikov Liverpoolu

Fanúšikovia Liverpoolu ukazujú lístky a čakajú na vstup na štadión pred finálovým zápasom Ligy majstrov FC Liverpool - Real MadridFanúšikovia Liverpoolu ukazujú lístky a čakajú na vstup na štadión pred finálovým zápasom Ligy majstrov FC Liverpool - Real Madrid Zdroj: TASR/AP/Andrea Comas

ŽENEVA - Európska futbalová únia (UEFA) dosiahla dohodu o odškodnení fanúšikov Liverpoolu, ktorí utrpeli fyzickú alebo psychickú ujmu pred finále Ligy majstrov v roku 2022 v Paríži. Vyšetrovací tím minulý rok uviedol, že za chaos a zlyhanie bezpečnosti v okolí štadióna pred zápasom medzi Realom Madrid a FC Liverpool (1:0) nesie hlavnú zodpovednosť UEFA.

Tisíce priaznivcov sa pred začiatkom duelu na štadióne Stade de France s kapacitou 75.000 divákov dostali do tlačenice pred vchodmi na štadión. Polícia proti mnohým fanúšikom použila slzotvorný plyn. UEFA v piatok uviedla, že dosiahla "úplné a konečné vyrovnanie" s fanúšikmi, ktorých zastupovali dve právne kancelárie v Liverpoole, "v súvislosti s ťažkosťami a problémami, ktorým čelili".

Zlyhania v organizácii mohli podľa správy vyšetrovacej komisie viesť k fatálnym následkom s obeťami na životoch. UEFA i parížski organizátori pritom po zápase najskôr obvinili z incidentov davy fanúšikov Liverpoolu, ktorí sa údajne snažili dostať k štadiónu bez vstupeniek alebo s falošnými lístkami. Informovala agentúra AP.

Viac o téme: UEFA Liverpool FC Real Madrid CF
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: TASR
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy