VIDEO Od smútku sa aj rozplakal: Jedna z najväčších hviezd má sto chutí to celé zabaliť!

Radosť futbalistov Realu MadridRadosť futbalistov Realu Madrid Zdroj: SITA/AP/Jose Breton

MADRID - Brazílsky futbalista Vinicius Junior sa v pondelok vyjadril k rasistickým útokom na svoju adresu a priznal, že stráca chuť ďalej hrať. Kanonier Realu Madrid to uviedol pred utorkovým zápasom Brazílie proti Španielsku na Santiago Bernabeu v Madride.

"Je to niečo veľmi smutné, čím som si prešiel. Je to ťažké a vyčerpávajúce. Dlho som proti tomu bojoval. Niekedy máte pocit, že ste sami. Podal som toľko oficiálnych sťažností, ale nikto nikdy nie je potrestaný," uviedol 23-ročný útočník podľa agentúry AP. Vinicius Junior od júna minulého roka vedie pracovnú skupinu na boj proti rasizmu vo futbale.

Zápas Španielsko - Brazília sa koná len niekoľko dní po novej vlne rasistických a nenávistných urážok, ktorých terčom bol Vinicius v La Lige. "Čoraz viac strácam chuť hrať. Budem však bojovať ďalej," skonštatoval.

Na tlačovej konferencii sa všetky otázky smerujúce naňho týkali rasizmu, čo mladého Brazílčana dokonca prinútilo rozplakať sa. Utorňajší zápas Španielska s Brazíliou na štadióne Realu je súčasťou kampane proti rasizmu Jedna koža.
 


Od hráčov v La Lige vraj cíti podporu a vyhlásil, že nepovažuje Španielsko za rasistickú krajinu. Mnoho rasistov v ňom ale podľa neho žije a veľa z nich chodí na štadióny.

"To sa musí zmeniť. Ľudia možno naozaj nevedia, čo je rasizmus. Mám 23 rokov a musím množstvo ľudí poučiť o rasizme a o tom, aký dopad má na mňa a moju rodinu doma," povedal Vinicus, ktorého medzinárodná federácia FIFA vlani poverila vedením špeciálnej komisie proti rasizmu.

Sám čelí kritike za provokatívne správanie a uznal, že by sa mal na ihrisku niekedy správať lepšie. "Ale snáď sa bude menej hovoriť o tom, čo robím zle ja, a viac o tom, ako ma urážajú," uviedla opora vedúceho tímu španielskej ligy.

Viac o téme: Real Madrid Vinícius Júnior
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: X/TC
  • Zdroj: TASR, ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy