Bývalej hviezde Realu sa vyhrážajú smrťou: Povedzte svojmu synovi, nech sa nevracia!

Argentínsky futbalista Ángel Di María Argentínsky futbalista Ángel Di María Zdroj: Profimedia

BUENOS AIRES - Rodine argentínskeho futbalistu Ángela Di Maríi v Rosariu sa vyhrážali smrťou krátko po tom, čo tridsaťšesťročný krídelník Benficy Lisabon vyhlásil, že by chcel ukončiť kariéru v rodnom meste.

S odkazom na tamojšiu políciu to napísala agentúra Reuters. Podľa polície zanechali neznámi páchatelia pred domom, v ktorom majster sveta z Kataru počas svojho pobytu v Argentíne býva, balíček s odkazom: "Povedzte svojmu synovi, nech sa nevracia do Rosaria, inak zabijeme niekoho z rodiny. Nezachráni vás ani (starosta) Pullaro."

Rosario dlhodobo čelí nárastu násilia spojeného s drogami. Vlani dostal výhražný odkaz aj Lionel Messi po tom, čo na obchod v Rosariu patriaci jeho príbuzným zaútočili dvaja strelci.

Di María je momentálne s reprezentáciou v USA, kde dnes Argentína odohrá prípravný zápas s Kostarikou. S národným tímom sa chce bývalý hráč Manchestru United, Realu Madrid, Paríža St. Germain či Juventusu rozlúčiť po letných majstrovstvách Južnej Ameriky, kde budú La Albiceleste obhajovať titul.

Viac o téme: Argentína Ángel Di María Benfika Lisabon
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy