FOTO Slovensko má druhú Petru Vlhovú: Sto klobúkov dole, obdivuhodný úspech!

Slovenská reprezentantka v paralyžovaní Alexandra Rexová získala veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári medzi zrakovo znevýhodnenýmiSlovenská reprezentantka v paralyžovaní Alexandra Rexová získala veľký krištáľový glóbus za celkové prvenstvo vo Svetovom pohári medzi zrakovo znevýhodnenými Zdroj: Archív Alexandra Rexová

BRATISLAVA - Obrovský úspech slovenskej paralyžiarky doslova vyráža dych. Iba 18-ročná Alexandra Rexová, dotiahla túto sezónu do fenomenálneho konca! Okrem toho, že jej krk zdobí niekoľko medailí, môže sa po Petre Vlhovej pochváliť ziskom krištáľového glóbusu!

Tohtoročná sezóna ubehla našej slovenskej pretekárke naozaj veľmi rýchlo. Desiatky výjazdov a pretekov však vyvrcholilo do úžasného výsledku.

"Tento úspech je pre mňa výnimočný, keďže som ho dosiahla so svojím novým tímom a teším sa na ďalšiu sezónu, v ktorej budeme opäť bojovať a posúvať sa. Ten pocit byť na prvom mieste a počuť slovenskú hymnu bol nezabudnuteľný," zhodnotila Alexandra Rexová, ktorá si doslova podmanila Svetový pohár.

Celkovo sa našej úspešnej paralyžiarke, spolu s jej navádzačom Hugom Rybárom, podarilo za celú sezónu získať neuveriteľných 1 620 bodov. Najvýznamnejšiu lyžiarsku trofej tak vyfúkla svojim dvom najväčším súperkám Veronike Aigner z Rakúska a Meene Fitzpatrick zo Spojeného kráľovstva.

Slovenská reprezentantka v paralyžovaní Galéria fotiek (7) Zdroj: Archív Alexandra Rexová

Za celým úspechom stojí najmä úžasná bojovnosť a vytrvalosť Alexandry Rexovej, no zásluhu treba pripísať manažérovi a trénerovi Marekovi Garajovi, a, samozrejme, celému tímu. Ten sezónu zhodnotil stručne, vtipne a s nadhľadom:. "Dohoda bola vyhrať overal, Saška s Hugom to splnili, takže som spokojný."

Práve nový tím, a spolupráca s trénerom a manažérom Marekom Garajom, stoja za úžasnými výsledkami Alexandry Rexovej.

Úspešná slovenská paralyžiarka dosiahla v aktuálnej sezóne 19 pódiových umiestnení vo všetkých štyroch disciplínach, vďaka čomu si z finále odniesla aj striebro za celkové poradie v slalome, v obrovskom slalome a v super-G a k tomu aj bronz za celkové poradie zjazdu.

Bohužiaľ, na finálovom podujatí boli posledné preteky v super-G zrušené za kontroverzných podmienok, kvôli čomu už Alexandra nemala možnosť zabojovať o malý krištáľový glóbus v tejto disciplíne, na Britku Fitzpatrick strácala len 15 bodov,

Fotogaléria k článku Počet fotiek: 7

Viac o téme: Alexandra Rexová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: Tlačová správa

Súvisiace články

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy