Obrat, na ktorý budú spomínať budúce generácie: Slovákom sa na poslednú chvíľu mení súper!

Hráči Ukrajiny oslavujú postup na EURO 2024 Hráči Ukrajiny oslavujú postup na EURO 2024 Zdroj: SITA/AP/Czarek Sokolowski

WROCLAW - Futbalisti Ukrajiny si zahrajú na štvrtých majstrovstvách Európy za sebou.

V utorkovom finále play-off B-vetvy zdolali Island 2:1 a na šampionáte sa predstavia v E-skupine spolu so Slovenskom, Belgickom a Rumunskom. Na EURO sa z C-vetvy prebojovali aj Gruzínci, ktorí v Tbilisi zdolali Grécko 4:2 v jedenástkovom rozstrele.

Ukrajina sa predstavila na EURO v rokoch 2012, 2016, 2020 a nebude chýbať ani v Nemecku. V semifinále zdolala Bosnu a Hercegovinu 2:1, keď v 85. a 88. minúte otočila z 0:1. Aj vo finále na neutrálnej pôde vo Vroclave museli jej hráči otáčať nepriaznivý stav, keď po hodine hry inkasovali po strele Gudmundssona.

Georgiy Sudakov v súboji Galéria fotiek (15) Zdroj: SITA/AP/Czarek Sokolowski

O deväť minút neskôr dostali loptu do siete, no gól neplatil pre ofsajd. Ukrajinci mali viac z hry i šance a vyrovnali krátko po zmene strán, keď im vyšiel rýchly prechod do útoku, Cygankov obišiel dvoch hráčov a namieril k vzdialenejšej žrdi. Rozhodnutie prišlo v 84. minúte, po akcii na pravej strane dostal loptu pred šestnástkou Mudryk a poslal ju k ľavej žrdi - 2:1. Ukrajinci tak vyradili dvoch súperov Slovenska v kvalifikačnej J-skupine ME Bosnu i Island, Luxembursko vypadlo v semifinále C-vetvy s Gruzínskom.