Predveľkonočný tenisový šok: Djokovič ohlásil obrovskú novinu, okamžite vysvetlil aj dôvod

Novak Djokovič po návrate do Indian WellsNovak Djokovič po návrate do Indian Wells Zdroj: SITA/AP/Mark J. Terrill

BELEHRAD - Srbský tenista Novak Djokovič ukončil pred štartom antukovej časti sezóny spoluprácu s chorvátskym trénerom Goranom Ivaniševičom.

Prvý hráč svetového rebríčka sa s niekdajším wimbledonským šampiónom rozišiel po piatich rokoch, o rozhodnutí informoval na instagrame. Ivaniševiča pribral do tímu pred Wimbledonom 2019, od spolupráce si sľuboval nový pohľad a vylepšenie podania

"Jasne si pamätám moment, keď som pozval Gorana, aby bol súčasťou môjho tímu. Bolo to v roku 2018 a s Mariánom Vajdom sme hľadali niekoho, kto by inovoval môj servis a priniesol do nášho dua nejaké čaro. V skutočnosti sme nepriniesli len servis, ale veľa smiechu, zábavy, koncoročný post svetovej jednotky, úspechy, ktoré trhali rekordy, a 12 grandslamových titulov k tomu. Spomenul som aj trocha drámy?

Goran a ja sme sa rozhodli prestať spolu pracovať pred pár dňami. Naša chémia na kurte mala svoje vrcholy i pády, ale naše priateľstvo bolo vždy pevné ako skala. V skutočnosti môžem hrdo povedať (nie som si istý, či aj on, smiech...), že okrem spoločného víťazenia na turnajoch sme mali počas mnohých rokov aj vedľajšiu bitku v Parchise (španielska stolová hra, pozn.). A tento turnaj sa pre nás nikdy nekončí," napísal Novak Djokovič v statuse.

Tridsaťšesťročný Djokovič chcel tento rok o ďalší krok posunúť vlastný grandslamový rekord, útok na 25. titul na Australian Open mu ale prekazila semifinálová prehra s neskorším šampiónom Jannikom Sinnerom.

Potom, čo na turnaji v Indian Wells nečakane vypadol už v 3. kole s Lucom Nardim, sa odhlásil aj z ďalšej akcie série Masters v Miami a zameral sa na prípravu na antukovú sezónu s vrcholom na Roland Garros.

Viac o téme: Goran Ivaniševič Novak Djokovič
  • Autor: © Zoznam/
  • X/Saša Ozmo
  • Zdroj: ČTK, Športky

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy