VIDEO Každý kus bude jedinečný originál: Česi ukázali svetu nové dresy, v ktorých vyrazia na EURO

Futbalisti Česka v Prahe oslavujú víťazstvo nad ArménskomFutbalisti Česka v Prahe oslavujú víťazstvo nad Arménskom Zdroj: Profimedia

PRAHA - Česká futbalová reprezentácia predstavila v Prahe nové dresy, v ktorých vyrazí na letné majstrovstvá Európy.

Prvá sada zostáva červená, druhá biela, znak sa posunul doľava. Novinkou je pár detailov. Český národný tím sa tak zaradil ku krajinám, ktoré budú aj na šampionáte v Nemecku ctíť tradíciu a nepripravili fanúšikom žiadne prekvapivé experimenty.

Futbalisti Česka až do utorkového prípravného stretnutia s Arménskom (2:1) reprezentovali v dresoch, ktoré predstavili v septembri 2022. Novinkou bol vtedy zväčšený znak s levom na prsiach pri domácej červenej sade.

Naďalej ctia tradičné farby

Zverenci Ivana Haška budú ctíť aj naďalej tradičné farby. Z dresov od firmy Puma zmizli tlačené ostré biele golierky, namiesto nich vynikne široký modrý lem okolo krku v tvare polkruhu. Novinkou je tiež jeden vodorovný pruh na chrbte. Vďaka odlišným podtlačiam nie sú žiadne dva dresy rovnaké.

"Hlavne si želám, aby dresy boli víťazné. Každopádne sa mi na nich páčia detaily, ako napríklad to, že na každom drese budú symboly leva rozmiestnené trochu inak, a každý dres tak bude originál," povedal počas oficiálneho predstavenia kouč Hašek.

"Česká reprezentácia najčastejšie nastupovala v trikolóre a je správne, že sa tejto tradície držíme. Zároveň dres obsahuje české symboly, a národný tím tak bude na Eure hrdo reprezentovať celé Česko," uviedol predseda FAČR Petr Fousek.

Najväčší rozruch futbalisti spôsobili, keď v novembri 2019 uviedli vonkajšiu sadu v zelenej farbe lipového listu slobody, niekomu pripomínajúcemu skôr limetkovú. Tento variant vyvolal aj kritické reakcie.

Nemci prekvapili, Belgičania originálni

Pokiaľ ide o "módnu prehliadku" pre tohtoročné ME, tradiční zostávajú Taliani, Francúzi, Maďari alebo Dáni. Domáci Nemci prekvapili druhou sadou s rôznymi odtieňmi fialovej až do ružovej. Prvý súper českého tímu v skupine Portugalci majú na výber tiež variant s maľbami pripomínajúcimi historické kachličky azulejo. Veľmi originálni sú Belgičania. Ich druhá sada s bledomodrým trikom s bielym golierom a hnedými trenkami je odkazom na slávneho kresleného reportéra Tintina.

Viac o téme: Česko EURO 2024 Petr Fousek Ivan Hašek
  • Autor: © Zoznam/
  • VIDEO: Instagram/ceskarepre
  • Zdroj: ČTK

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy