Pripravuje Laporta veľkú prestupovú bombu? Prezident Barcelony plánuje návrat strateného syna

Prezident FC Barcelona Joan Laporta Prezident FC Barcelona Joan Laporta Zdroj: SITA/AP/Joan Monfort

BARCELONA - Najnovšie správy zo španielskych zdrojov rozjasali priaznivcov FC Barcelony.

Podľa portálu Football Espana je prezident Blaugranas Joan Laporta v aktívnom kontakte s brazílskym útočníkom Neymarom, ktorý sa momentálne rehabilituje po operácii kolena.

Viaceré zdroje naznačujú, že 32-ročný futbalista je naklonený návratu do katalánskej metropoly, kde v minulosti úspešne pôsobil v hviezdnom útoku ´MSN´ po boku Lionela Messiho a Luisa Suáreza. Neymar minulé leto prestúpil do saudskoarabského celku Al-Hilal, ale odohral len päť zápasov, keďže následne si pretrhol väz v kolene. Na svoje konto si stihol pripísať jeden gól a dve asistencie, ale zo svojho umenia zatiaľ na arabskom poloostrove veľa neukázal.

Neymar v drese Al Galéria fotiek (2) Neymar oslavuje v drese Al-Hilal Zdroj: SITA/AP

Rodák zo Sao Paula sa v podcaste Bar Canaletes rozhovoril o svojej budúcnosti, pričom otvorene priznal, že by sa najradšej vrátil do Barcelony. Tam prežil najlepšie roky svojej kariéry a hlavne tam stále žije jeho rodina. Podľa Neymara by sa jeho návrat mohol uskutočniť v lete budúceho roka, keď mu v Al-Hilale vyprší platný kontrakt. Barcelona by ho tak získala zadarmo.

Otáznikom však zostáva nielen Neymarov aktuálny obrovský plat vo výške okolo 150 miliónov dolárov ročne, ale aj jeho forma. Brazílčan sa musí po náročnom zranení najskôr vrátiť do zápasového tempa, aby na trávniku potvrdil, že môže byť pre FCB stále platným hráčom.

Viac o téme: FC Barcelona Neymar Joan Laporta La Liga Al-Hilal FC

Súvisiace články

Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy