Žije s chronickým ochorením, bojí sa tehotenstva: Tenisová hviezda potvrdila zásadnú správu

Americká tenistka Danielle CollinsováAmerická tenistka Danielle Collinsová Zdroj: SITA/AP/Lynne Sladky

NEW YORK - Americká tenistka Danielle Collinsová po postupe do semifinále turnaja v Miami potvrdila svoje rozhodnutie ukončiť tento rok kariéru. Tridsaťročná finalistka predvlaňajšieho Australian Open túži založiť si rodinu, čo jej komplikuje ochorenie reumatoidnej artritídy.

Svoj úmysel s tenisom skončiť oznámila Collinsová v januári. Vďaka víťazstvu nad Francúzkou Caroline Garciovou 6:3, 6:2 si prvýkrát od roku 2022 pripísala na okruhu WTA päť výhier v rade a v semifinále ju čaká Ruska Jekaterina Alexandrovová. Ani úspechy ale Collinsovú v jej rozhodnutí neprehovorili. 

"Žijem s chronickým zápalovým ochorením, ktoré ovplyvňuje vašu schopnosť otehotnieť," povedala novinárom Collinsová, ktorá o svojej diagnóze informovala v roku 2019.

"Toto je hlboko osobná situácia. Z času na čas to vysvetľujem. Nakoniec, je to moja voľba. Ide o oveľa viac než len tenis a kariéru. Svoju kariéru si užívam, baví ma to. Ale toto je naozaj veľké životné rozhodnutie a to by malo byť celkom pochopiteľné," uviedla víťazka dvoch turnajov WTA v dvojhre, ktorá bola v rebríčku najvyššie na siedmom mieste.

"Mám pocit, že som svoje rozhodnutie musela veľmi zdôvodňovať. Myslím, že keby som bola chlap, asi by som to tak vysvetľovať nemusela," povedala Collinsová.

Viac o téme: Danielle Collinsová
  • Autor: © Zoznam/
  • Zdroj: ČTK
Staršie správy

Videá

 
Staršie správy
Staršie správy
Staršie správy